Haber Detayı
09 Nisan 2016 - Cumartesi 01:04 Bu haber 758 kez okundu
 
Sakarya İlköğretim Okulu Öğrencileri Belediye Başkanlığını Ziyaret Etti
Yozgat’ta merkez Sakarya İlkokulu öğrencileri, yerel yönetimlerle ilgili derslerini uygulama alanında da görebilmek ve bilgi sahibi olmak amacıyla Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu öğrencilere eşlik etti.
Eğitim Haberi


Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu Sakarya İlkokulu öğrencilerine yerel yönetim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya İlkokulu öğrencileri, yerel yönetimlerle ilgili derslerini uygulama alanında da görebilmek ve bilgi sahibi olmak amacıyla Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu tarafından misafir edilen öğrenciler, slayt gösterisi ile belediye hizmetleri hakkında bilgi aldılar. Belediye Meclis Salonu’nda yaklaşık 45 dakika süren bilgilendirme dersinde, öğrenciler merak ettikleri soruların cevaplarını aldılar. Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, gelecek nesillere yaşanabilir bir Yozgat bırakmak için çalıştıklarını belirterek, Yozgat’ın çehresini değiştireceklerini aktardı. Karslıoğlu, belediye çalışmalarıyla ilgili olarak öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplandırdı.

Yerel yönetimlerin çalışma şeklini ve belediye Karslıoğlu, yapılan çalışmanın güzel bir uygulama olduğunu, öğrencilerin böylece hem kurumları daha yakından tanıyacaklarını hem de kurumların halka hizmetleri hakkında zihinlerinde daha doğru bilgilerin oluşacağını ifade etti. Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirten Karslıoğlu, öğrencilerin yerel yönetimlerle ilgili merakla sordukları soruları yanıtlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Geleceğin büyükleri öğrencilerimizin, şimdiden yerel yönetimlerle yakından ilgilenmeleri beni çok mutlu etti. Çünkü onlar geleceğin yöneticileri olacak. Öğrencilerimizin park ve spor alanı istekleriyle ilgili, belediyemiz her mahalleye yönelik çalışmalar yürütüyor" diye konuştu. Öte yandan öğrencilerin Yozgat’ta yapılan bazı çalışmalara verdikleri tepkilerde dikkat çekti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sakarya, İlköğretim, Okulu, Öğrencileri, Belediye, Başkanlığını, Ziyaret, Etti,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5