Haber Detayı
24 Mart 2020 - Salı 09:49 Bu haber 154 kez okundu
 
Sağlıkçıların Durumu Görüşüldü
Sağlık-Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, İl Sağlık Müdür Dr. Fatih Şahin ile görüşerek Covid 19 virüsüne karşı koruyucu tedbir ve önlemler konusunda istişarede bulundu.
Sağlık Haberi


Erciyas, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada; “Yozgat İl Sağlık Müdürümüz Dr. Fatih Şahin beyi makamında ziyaret ederek, ilimizde sağlık çalışanlarımız için alınan Covid 19 virüsüne karşı koruyucu tedbir ve önlemler konusunda istişare de bulunduk. Hassasiyetimizi ifade ettik” dedi. Sağlık çalışanlarının yoğun mücadelesine ilişkin önemli konuları da görüştüklerini ifade eden Erciyas, şunları söyledi; “Gerek duyulan koruyucu ekipman ve görevini ifa eden sağlık personelinin virüse kendilerinin yakalanmasından ziyade çocuklarına, evde yaşayan hane halkına bulaştırma endişesi yaşadıklarını ve bu endişenin bertaraf edilmesi ve risklerin ortadan kaldırılması noktasında sağlık tesisleri civarında (kamu yurtlarında, konaklama tesislerinde) sağlık çalışanlarının gerekli tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı konaklama için planlama yapılmalıdır talebimizi Genel Yetkili Sendika Sağlık Sen olarak yazılı ve sözel ilettik. TÜM TEDBİRLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ Koruyucu ekipman ve malzeme konusunda bakanlığımızın açıklamış olduğu rehber doğrultusunda uygun şekilde kullanılmak üzere fazlasıyla malzemenin bulunduğunu söyleyen müdürümüz, konaklama noktasında gerekli çalışmaları yapacaklarını; gerekli olan tüm tedbirlerin alındığını ve bizzat da takipçisi olduğunu ifade etti. Değerli Müdürümüze hassasiyetleri için teşekkür eder, yoğun çalışma tempolarında kolaylıklar dilerim.”

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sağlıkçıların, Durumu, Görüşüldü,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5