Haber Detayı
24 Aralık 2015 - Perşembe 21:01 Bu haber 806 kez okundu
 
Sağlık ve Sanat Birlikte
Yozgat’ın Şefaatli Devlet Hastanesinde 10 yıldır hemşirelik yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Nejla Pınarcı yaptığı tablolarla insanları büyülüyor.
Sanat Haberi


10 yıldır hemşirelik yapan Nejla Pınarcı (42) iki çocuk annesi. Birçok ilde yaptığı tablolarla, karma sergilere katılan Pınarcı ortaokuldayken resim yapmaya başladığını, o dönemde resim sergilerini gezdiğini, çektiği fotoğrafların tablosunu yapmaya başladığını, lise döneminde ise resim öğretmenin de desteği ile ilk sergisini lisede açtığını ifade etti.

Ankara, Kayseri, Nevşehir, Sivas ve Mardin’de yağlı boya tablo resim sergisine katıldığını anlatan Pınarcı, “Küçüklüğünden beri hemşire ve ressam olmayı çok istedim. Ailem resim yapmamı çok desteklemedi, ben gizlice konservatuvar mülakatlarına katılıp kazandım. Ailemin isteği üzerine 2. sınıfta bırakarak, küçüklük hayalim hemşirelik eğimine yöneldim. Ama asla resim yapmayı bırakmadım. Lise öğretmenim sağlıkla sanat iç içe derdi, dün gibi hatırlıyorum, hocam sağlıkla sanatı bir arada kullanan ender insanlardandı. Sanat, insanın iç dünyasının dışa açılan kapısıdır. Çocuklarımızı küçük yaşta yönlendirmek, onların gelişimi için çok önemli. Ne olursa olsun hayallerinizden vazgeçmeyin, çünkü hayat çok kısa.” diye konuştu.

Pınarcı’nın Şefaatli ilçesinde açtığı karma resim sergisi ilçe halkının da yoğun ilgisini gördü.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, yaptığı açıklamada sağlığın sadece bedenin değil, ruhun da iyi olma durumu olduğunu söyledi. Kurca, “Sanat, ruha dokunur. Sanat, doğa sevgisi, evren sevgisi ve insan sevgisi demektir ayrıca. Sanat, inceliktir ve hayata farklı, daha duyarlı bakmamızı sağlar. Şefaatli Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürümüz Nejla Hanım’ı başarılarından dolayı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Sağlık, ve, Sanat, Birlikte,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5