Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 14:51 Bu haber 958 kez okundu
 
Sağlık Çalışanları Kan Bağışında Bulundu
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, 07-13 Nisan Sağlık Haftası nedeniyle, Kamu Hastaneleri Birliği binasında düzenlenen kan bağışı kampanyasına sağlık çalışanları Kızılay’a kan bağışında bulundu.
Sağlık Haberi


Sağlık Haftası etkinlikleri kapsamında Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği ve Yozgat Kan Bağış Merkezi ortaklığında yapılan kan bağışı kampanyasında hastaneye gelen hasta yakınları, vatandaşlar da katıldı. Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği tarafındankatılımcılara teşekkür belgesi verildi. 

Yozgat Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Selçuk Yılmaz, Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve çalışanlarına güvenli kan teminine destek verdiklerinden dolayı teşekkürler etti. Yılmaz, Sağlık Bakanlığının 2005 yılında Türk Kızılay’ı ile başlatmış olduğu “Güvenli Kan Temini Projesi” kapsamında 2005 yılında 400.000 civarında olan yıllık kan bağışı sayısı, 2015 yılı sonu itibariyle 1 milyon 937 bin 932’ye çıkmıştır. Proje kapsamında ülke genelinde; kurumlarda, özel kuruluşlarda, il ve ilçe meydanlarında, halka açık alanlarda kan bağışı organizasyonları düzenlemekteyiz. Kurumlarda başlatılan kampanyalarla kan bağışına destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz” dedi. 


Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca ise yaptığı açıklamada;  “ Sağlık Haftası nedeniyle, sosyal proje kapsamında; kurumuz ve sağlık çalışanlarımızla kan bağışında bulunmayı planladık. Kan vermek hayat kurtarır, bir gün herkesin kana ihtiyacı olabilir. Binamızda başlatmış olduğumuz kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulunan, bu proje de emeği geçen tüm çalışanlarımıza, özellikle Yozgat Kan Bağışı Merkezine teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kamu hastanelelri birliği, yozgat, yozgat haberi, yozgatberleri
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5