Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 00:58 Bu haber 166 kez okundu
 
Rektör Karadağ, açıklamalarda bulundu
Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla kuruluş kararı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi hakkında Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ açıklamalarda bulundu.
Sağlık Haberi


Geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla kuruluş kararı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi hakkında Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ açıklamalarda bulundu.

Rektör Karadağ açıklamasında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılında Yozgat’a yaptığı ziyarette şehrimize Diş Hekimliği Fakültesi kazandıracaklarını ifade ettiklerini, bu karar üzerine çalışmalara başlandığını ve bu işi neticelendirecek aşamaya gelindiğini ifade etti.

 

Her geçen gün atılan yeni adımlarla şehrinde ve bölgesinde güçlü ve marka bir üniversite olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Yozgat Bozok Üniversitemiz, yeni açılan Diş Hekimliği Fakültesi ile Yozgatımıza ve bölgeye büyük bir değer katacaktır diyen Rektör Karadağ,

 

“Bir süredir bölgenin ve şehrimizin ihtiyacı olan Diş Hekimliği Fakültesi konusunda uzun süre yürütülen hazırlıklar neticesinde ve Yükseköğretim Kurulumuzca yapılan çalışmalar sonucu Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşuna karar verildi ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla kuruluş kararı Resmi Gazetede yayımlandı. 

 

Uzun bir zamandır halkımızın beklediği ve Üniversitemizin de gündeminde olan Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşu, hiç şüphesiz şehrimiz ve üniversitemiz için büyük bir kazanımdır. Diş Hekimliği Fakültemizle birlikte Üniversitemizin fakülte sayısı 14’e ulaşmıştır. İhtisaslaşan Üniversiteler arasında yerini alan Üniversitemiz, yeni kurulan Diş Hekimliği Fakültesi ile de Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanemizle sağlık sektöründe yakaladığı başarıyı yeni başarı hikâyeleri yazarak taçlandıracaktır.

 

Diş Hekimliği Fakültesi’nin kuruluşunda başta bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’a, YÖK Başkanımız Sayın Prof. Dr. Yekta Saraç’a, Yozgat Milletvekillerimize ve bu meselenin takipçisi olan yerel basınımıza teşekkürü bir borç biliyorum.

 

Üniversitemizi daha iyi yerlere taşıma noktasında kararlılıkla, başarıya ulaşma azmimiz artarak devam edecektir” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Rektör, Karadağ,, açıklamalarda, bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5