Haber Detayı
25 Ekim 2016 - Salı 08:58 Bu haber 1043 kez okundu
 
PTT'nin 176. Kuruluşu Kutlandı
PTT’nin 176. Kuruluş Yıldönümü Yozgat da bir dizi etkinlikle kutlandı. Yozgat PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, büyüyen bir kurumun mensupları olarak 176. kuruluş yıldönümümüzü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi.
Gündem Haberi


Yozgat PTT Başmüdürü Mustafa Türkmen, yaptığı açıklamada, kurumlarının kuruluşunun 176. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Türkmen, “ Kurulduğu 23 Ekim 1840 tarihinden bugüne kadar, halkımıza en iyi hizmeti sunma yolundaki özverili çalışmaları sonucu toplumda saygın ve onurlu bir yer edinen, sürekli yenilenerek hizmet yelpazesini genişleten, dolayısıyla alanında gittikçe büyüyen bir kurumun mensupları olarak 176. kuruluş yıldönümümüzü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.”dedi.

PTT ’şubelerinin genelde insan yoğunluğu olan bölgelerde bulunduğunu kaydeden Türkmen şunları ifade etti:  “Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de PTT binaları hayatın en yoğun aktığı merkezi noktalarda bulunur. Buna binaen günlük hayatın içinde var olan; her vatandaşın bildiği işlem yaptığı hatta zaman zaman iç salonda oturup dinlendiği veya sözleşip buluştuğu bir yer olan PTT bir kamu kurumundan çok Türk insanının hayatında yer etmiş tanıdık bir yerdedir.

Bunda 1840 yılında kurulmuş olmanın, 176 yıllık köklü bir geçmişin üzerinde yükselmenin payı elbette büyüktür. Ancak PTT’yi bu kadar hayatın içinde yapan esas şey zamanın gereklerine ayak uydurmanın yanı sıra ihtiyaçların bir adım ötesinde hizmet sunmayı düstur edinen yenilikçi anlayıştır.

176 yıllık tecrübesini teknoloji ile birleştirerek günümüz rekabet ortamında kendini yenileyerek çağdaş hizmetler üreten ve sürekli gelişen Kuruluşumuz tarafından sunulan hizmetlerin, ülkemizin her yerine, hatta en ücra köşesindeki vatandaşlarımıza ulaştırılması şüphesiz, çalışanlarımızın katkılarıyla gerçekleştirilmektedir.”

Yozgat’ta PTT şubelerinde163 personelin vatandaşlara hizmet verdiğini kaydeden Öztürk, “İlimiz bünyesinde 1 Başmüdürlük, 12 Merkez Müdürlüğü, 7 Şube ve 21 acente olmak üzere toplam 41 işyerinde 163 personel ile hizmet verilmektedir.

Yapmış olduğumuz çalışmalarda karlılık ilkesinin yanı sıra vatandaşlarımıza kaliteli, süratli ve güvenli hizmet sunma amacıyla mevcut hizmetlerimizi iyileştirmenin yanında her geçen gün yeni hizmet alanlarında da işlemler yaparak geniş bir yelpazede faaliyet göstermekteyiz. Faaliyetlerimizden biraz bahsedecek olursak; Türkiye’nin en geniş online hizmet ağına sahip durumda olan PTT’nin faaliyet alanlarını posta, banka ve lojistik olmak üzere 3 ana başlıkta özetlemek mümkün olacaktır. Her yere zamanında” taşımacılık sloganıyla hizmet veren PTT Kargo ile kargolarınız adresinden alınarak hızlı ve güvenli bir şekilde alıcısına ulaştırılmaktadır.”diye konuştu.

 Daha sonra PTT’den 176.sırada işlem yaptıran Bozok Üniversitesi Öğretim Görevlisi Uğur Kadak’a 176. Kuruluş yıldönümü dolayısıyla çeşitli hediyeler verildi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: PTT'nin, 176., Kuruluşu, Kutlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5