Haber Detayı
03 Şubat 2016 - Çarşamba 16:30 Bu haber 937 kez okundu
 
Psikolojimiz Hızla Büyüyor
2015 yılında Yozgat Devlet Hastanesi Psikiyatri polikliniğine başvuru sayısının 12 bin 28 kişi olduğunu açıklandı. Yozgat nüfusu göz önüne alındığında, psikiyatri polikliniğine başvuru sayısı da oldukça dikkat çekici durumda.
Sağlık Haberi


İş-Kur Yozgat Devlet Hastanesi ortaklığıyla projeye imza atıldı. Yozgat Devlet Hastanesi bünyesinde bulunan Toplum Ruh Sağlığı Merkezine gelen hastalar ahşap boyama öğrenerek topluma kazandırılıyor. İş-Kur‘dan gelen usta öğretici hastalara eğitim verip, el becerilerinin gelişmesini sağlamış oluyor. Projenin en güzel yanı ise hastaların hem eğlenip stres arıyor hem de günlük yevmiye almaları. Böylelikle el becerilerinin gelişmesinin yanında, ürettikleri ürünle hastalarının özgüvenlerinin kazandırılması planlanıyor.

Psikiyatri Polikliniği Başvuru Sayısı 2015 yılında 12 bin 28

2015 yılında Yozgat Devlet Hastanesi Psikiyatri polikliniğine başvuru sayısı; 12 bin 28 kişi. Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde 277 kayıtlı hasta olduğu bildirildi. Yozgat Devlet Hastanesi ek binada hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ayaktan tedavi edilecek durumda olan hastaların topluma kazandırılması için hizmet veriyor. Yozgat nüfusu göz önüne alındığında, psikiyatri polikliniğine başvuru sayısı da oldukça dikkat çekici durumda.

Ruh Sağlığı Hizmetleri Ev Ziyaretleri

Toplum Ruh Sağlığı Merkezinde çalışmalarını anlatan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca şunları söyledi; “Ruhsal hastalıklar toplumun bütününü ilgilendiren bir sorundur. Ruhsal hastalıklar sık görülür, toplumun her kesimini etkiler. Tedavi edilmezlerse kişisel, toplumsal ve maddi kayba neden olur. İŞKUR ile yaptığımız projede hastalarımız hem el becerileri sahibi olurken, günlük kazanç da sağlayarak öz güvenlerini kazanmış olacak, topluma kazandırılmış bir birey olarak yaşamlarını daha kaliteli sürmüş olacaklardır. İlçelerimize, köylerimize giderek ev ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Hastalarımızı ev ortamında görüp, değerlendirme olanağı buluyoruz, ayrıca gittiğimiz yerlerde başka hastalarının tespit edilmesi de kolaylaşıyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Psikolojimiz, Hızla, Büyüyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5