Haber Detayı
07 Eylül 2016 - Çarşamba 11:38 Bu haber 488 kez okundu
 
Özışık, Oda Aidatlarında Yapılandırma Başladı
Yozgat Ticaret ve Sanayi Oadsı (TSO) Başkanı Metin Özışık, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 19.08.2016 tarih ve 29806 Sayılı Resmi Gazetede yayınlandığını hatırlatarak üyelere önemli uyarılarda bulundu.
Gündem Haberi


Başkan Özışık, 6736 sayılı “Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun 19.08.2016 tarih ve 29806 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Anılan kanunun 11.Maddesinin 5 fıkrası ile 5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu hükümlerine göre üyelerin Oda ve Borsalara aidat borçları asılları yer almaktadır” dedi. 

 

TSO Başkanı Özışık, Üyelerimizin Resmi Gazete yayınlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanunun 11.Maddesinin 5. nci Fıkrasında düzenlenen taksitlendirme ve indirim imkanlarından yararlanabilmek için başvuralar alınmakta diyerek, 31 Ekim 2016 tarihine kadar da Odamıza bir dilekçeyle başvurmaları halinde taksitlendirmeden faydalanabileceklerdir” dedi.

Özışık açıklamasının devamında, “Alacakların yapılandırılması kapsamı 19.08.2016 tarihinden önceki aidat borçlarını kapsar. Ekim 2016 Ayı ikinci taksiti kapsam dışındadır. Üyelerimizin 01 Eylül 2016 - 31 Ekim 2016 tarihleri arasındaki başvuruları üzerine asıl alacak miktarı birinci taksitin son ödeme günü 30 Kasım 2016 olup, birer aylık dönemler itibariyle 6 eşit taksite bölünür.
Yeniden yapılandırılarak hesap edilen tutarın tamamının ödenmesi halinde ödenmesi gereken Asıl tutara gecikme cezası alınmayacaktır. Toplam meblağ veya taksit tutarları vade tarihine kadar kredi kartıyla 6 taksit yapmak suretiyle tahsil edilebilir” diye söyledi.
Vergi dairesinden kaydı silinmiş olan şahsın kendisi veya vekili tarafından müracaat edilerek odamızdaki kaydının sildirilmesi durumunda, vergi dairesinden kaydının silindiği tarihten önceki aidatlar yapılandırılarak tahsil edilecek, sonraki aidat borçları yönetim kurulu kararı ile silinecektir diyen Başkan Özışık, “Kanun kapsamında, yasal süresinde (31 Ekim 2016 tarihine kadar) aidat borçlarını yapılandırıp ödemeyen üyelerimizin borçları, yine kanunun öngördüğü şekilde icrai işlem yapılarak tahsil edilecektir.
Odamıza daha önceden kayıt yaptırıp firmasını kapatanların, Odamızdaki kayıtlarının silinip silinmediğini ve aidat borçlarının olup olmadığını sorgulamaları, Af kapsamından yararlanmaları açısından önem arz etmektedir diye ifade etti

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Özışık,, Oda, Aidatlarında, Yapılandırma, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5