Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 15:41 Bu haber 1344 kez okundu
 
ORAN Genel Sekrteteri Taşçı, Başkan Şimşek'i Ziyaret Etti
ORAN Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Kamil Taşçı ve ORAN Kalkınma Ajansı Yozgat Bürosu Proje Uzmanı Timur Yıldız, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek’i ziyaret etti.
Ekonomi Haberi


Sorgun Belediyesi Proje Koordinatörü Yusuf Yılgın’ın da bulunduğu ziyarette, Genel Sekreter Kamil Taşçı, kalkınma ajansının çalışmalarıyla ilgili genel bilgiler verdi.

Yozgat İl genelinde tarımın ön plana çıktığını söyleyen Genel Sekreter Kamil Taşçı, özellikle ilin yüzölçümünün yüzde 98’inin coğrafi ve toprak yapısı itibarı ile tarıma oldukça uygun olduğunu belirterek, bunun yanı sıra ilin hayvancılık açısından da son derece uygun bir yatırım ortamı sunduğunu ifade etti.

Taşçı, “Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tüm teknik ve mali kaynakları ile yatırımcılara Kayseri, Sivas ve Yozgat illerinde doğru yatırımı gerçekleştirmede destek verecektir. Özellikle ORAN Kalkınma Ajansı tarafından Ar-Ge faaliyetleri yürütülerek yatırımcılara fizibilitesi yapılmış ve bölge potansiyellerine en uygun yatırım imkânlar sunulacaktır. Ajans, mali destek programı kapsamında bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak ve 12 ay içerisinde uygulanacak projeleri destekleyecektir. Bu sayede bölgenin başta ekonomik olmak üzere sosyal, kültürel, turistik ve teknolojik olarak birçok boyutta kalkınması sağlanacaktır. Ajans destek ve faaliyetlerinin büyük bir kısmının bölgedeki özel sektöre sunulacağı düşünülürse, bölgenin Kalkınma Ajansı destekleri ile çok hızlı bir şekilde gelişmesi kaçınılmazdır. ORAN Kalkınma Ajansının temel amacı bölgenin çok boyutlu kalkınması için gerekli altyapının hazırlanmasıdır” dedi.

Ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Şimşek, konuklarına hediye takdim etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: ORAN, Sorgun belediyesi, ahmet şimşek, kamil taşçı, yozgat, yozgat haberi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5