Haber Detayı
05 Mart 2016 - Cumartesi 02:34 Bu haber 964 kez okundu
 
Öğretmen Adayları Bir Araya Geldi
Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğü ilde bulunan aday öğretmenlerle kahvaltıda bir araya geldi.
Eğitim Haberi


Yozgat Öğretmen evinde düzenlenen aday öğretmenler karşılama toplantısına Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer Yaşar ve Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Erdoğan katıldı.

Toplantıda değerli öğretmenlerimiz öğretmen olarak atanmak için belirli zor yollardan ve sınavlardan geçip KPSS sınavında yeterli puanı alıp mesleğe başlamaya hak kazandınız diyen Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur; “Bu nedenle öncelikle hepinizi azminizden dolayı kutluyor ve aramıza hoş geldiniz diyorum” dedi.

Mesleğinizin püf noktalarından bir tanesi öğrencilerinize karşı çok sabırlı olmanız gerekir diyen Vali Yardımcısı İkitemur,  Kutsal bir mesleği yürüteceksiniz ve bu mesleğin önemini farkında olmanız gerektiği kanaatindeyim. Bildiğiniz üzere Dünya yeni bir sanayi devrimine hazırlanıyor çağımız artık teknoloji çağı ve sizin yetiştirdiğimiz çocuklar ülkemizin gelecekte Dünya üzerinde yerini belirleyecek ve bu vatana hizmet edecekler.Ben tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş ise; “Öğretmenlik eminim ki çok seveceğiniz bir meslek olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımızın getirdiği bu yeni uygulama sayesinde önceki dönemlerde atanan öğretmenlerimizin çektiği sıkıntıları çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Burada öğrenmiş olduğunuz tecrübeler atandığınız okullardaki girdiğiniz derslerde size yol gösterecek ve rahat etmenizi sağlayacak. Öğrenciler üzerinde en büyük rol modellerden bir tanesi siz olacaksınız ve öğrencilerinize kurduğunuz cümleden tutun attığınız adıma kadar örnek olacağınızı düşünüyorum” diye söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Kuş konuşmasının devamında, “Yetiştirdiğiniz öğrenciler gelecekte karşınıza herhangi bir meslek sahibi olarak çıktığında bir öğretmen için bundan daha büyük bir gururun olmadığını düşünüyorum. Bu gururu hepinizin yaşaması dileğiyle tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Öğretmen, Adayları, Bir, Araya, Geldi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5