Haber Detayı
01 Temmuz 2015 - Çarşamba 17:11 Bu haber 1951 kez okundu
 
Narkotim Göreve Başladı
Yozgat Emniyet Müdürlüğü Narkotim birimi göreve başladı.
Asayiş Haberi


Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Daire Başkanlığı tarafından, uyuşturucu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara ilave olarak geliştirilen ve uyuşturucunun sokak düzeyinde ulaşılabilirliğinin önlenmesini amaçlayan Narkotim Projesi kapsamında Yozgat Emniyet Müdürlüğü kurulan birim hizmete açılarak ekipler göreve başladı.

Narkotim biriminin açılışında konuşan Yozgat Emniyet Müdürü Saim Akpınar, 2015 yılında 81 il ve 28 ilçe olmak üzere ülkemizin genelinde uygulanması hedeflenmekte olan Narkotim projesinin, pilot illerin hemen ardından 2. etapta 18 ilde faaliyete geçirilmesi kararı alındığını belirterek, “ Yozgat ilimizin 2 etap iller arasında bulunması güvenlik açısından ilimize verilen değerin bir göstergesidir. Proje, narkotik polisinin uyuşturucuya yönelik hali hazırdaki istihbari ve operasyonel çalışmalarına ilave olarak, önleme faaliyetidir. Amacımız, mahallinde yapılacak tespitler doğrultusunda en seri şekilde uyuşturucu sorununu, lokal düzeyde çözerek vatandaşımızın huzur ve güvenini sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda; Yozgat il merkezimiz ile birlikte Sorgun, Yerköy ve Boğazlıyan ilçelerimizde de Narkotim personelleri görevlendirilmiş ve ağırlıklı olarak bu ilçelerimizde de uyuşturucu suçlarına karşı kararlı mücadelemiz devam etmektedir.

Proje kapsamında 5 adet binek ve hafif ticari araçlar Yozgat Emniyet Teşkilatı hizmetlerine kazandırıldığını ifade eden Akpınar, “Proje kapsamında kendilerine görev yüklenen 19 personelimiz ile Üniversitemizde, İlk ve Ortaöğretim okulları ve çevrelerinde, internet kafeler de İlimiz Terminalinde ve İlimiz merkezinde bulunan metruk binalarda, parklarda özetle halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde Narkotik konuları ile ilgili olarak görevlendirilmişlerdir. Yozgat ilimizin genel olarak uyuşturucu açısından çevre ve benzer iller ile kıyaslandığında daha iyi seviyede olduğumuz görülmektedir. Okul odaklı önleme faaliyetleri kapsamında Güvenli Okul Merkezi bünyesindeki rehber, psikolog ve çocuk şube görevlilerimiz tarafından gerçekleştirilen eğitim faaliyetlerin yanı sıra, Narkotim görevlilerince okullar civarında gerçekleştirilecek önleme faaliyetleri ile gençlerimizin uyuşturucu maddelerden korunmasını hedeflenmektedir. Bu bağlamda; Yaptığımız çalışmalar neticesinde; İlimizde okullarımız civarında uyuşturucu satışı ve kullanımının sıfır konumunda olduğunu belirtmekte fayda vardır” diye konuştu.

2014 yılında Yozgat genelinde emniyet ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgi veren Akpınar, “Yapılan çalışmalar neticesinde 266 kilo 741 gram esrar maddesi, 41 kilo toz esrar, 1 kilo 170 gram Eroin, 274 adet uyuşturucu hap, 159 gram sentetik kannbinoid maddesi, 10 gram metamefetamin maddesi ele geçirilmiştir. Ayrıca 96 kök Hint Keneviri yakalanmıştır. Bu çalışmalar 2015 yılı içerisinde de davam etmektedir ve bu yıl içerisinde 2 kilogram 019 gram esrar maddesi, 58 kilogram 039 gram toz esrar maddesi, 408 adet ecstasy hap, 78 gram sentetik kannobinoid maddesi, 60 gram metamfetamin maddesi, 18 kök Hint Keneviri bitkisi ele geçirilmiş” şeklinde konuştu.

Akpınar, Narkotim projesinin hayata geçtiği günden itibaren, Narkotik yakalamalarına ve planlı çalışmalara gittikçe artan bir ivme kazandıracak ve uyuşturucu suçlarına karşı mücadelemiz kararlılıkla devam edeceğini sözlerine ekledi.

Açılış sonrası ise narkotik köpeği araca saklanmış uyuşturucuyu buldu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Narkotim, Göreve, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5