Haber Detayı
01 Mayıs 2016 - Pazar 04:02 Bu haber 1793 kez okundu
 
Müzik ve Siyaset Konuşuldu
Bozok Üniversitesi Sosyoloji Araştırma Topluluğu tarafından Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta "Müzik ve Siyaset" konusu anlatıldı.
Gündem Haberi


Konferansa konuşmacı olarak katılan Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Siyaset Bilimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Durgun “Türk Modernleşmesinin Müzik Üzerinden Okunması: Müzik ve Siyaset" konusunda bilgiler aktardı. 
Kültür, sanat alanındaki çatışmaların müzik alanındaki kadar derin olmadığını belirten Prof. Dr. Durgun “Müzikte bu olayın sancısı daha fazla hissedilmiştir. Bunun bir sebebi de müzik birikimimizin çok güçlü olmasıdır. Türk müzik tarihi ve müzik kültürü güçlü bir kültürdür. Türkiye’nin siyasal modernleşme süresi içerisinde, siyasal hayatında bu değer çatışması sadece siyaset ya da sosyal yaşamda değil, aynı zamanda kültür yaşamında da derin bir şekilde rol oynadığını gördük” diye konuştu. 

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Müzik, ve, Siyaset, Konuşuldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5