Haber Detayı
03 Mayıs 2016 - Salı 01:41 Bu haber 1891 kez okundu
 
Miraç, Yüce Yaradanla Büyük Buluşma
Makine Mühendisleri Odası (MMO) Yozgat İl Temsilcisi Tahir Demirel, Miraç Kandili nedeniyle mesaj yayınladı.
Gündem Haberi


MMO İl Temsilcisi Demirel mesajında şu ifadelere yer verdi;

Miraç; Resulullah’ın şahsında insanlığın önüne açılmış sınırsız bir yükseliş ufkudur. Maddî ve manevî yükselişe bir örnektir, bütün süflî duygulardan, her türlü kötülüklerden arınarak gerçek kulluğa, en yüce mertebeye erişmeye işarettir,  çalıştığı zaman insanın maddî ve dünyevî mesafeleri kısaltabileceğine bir delildir.

 “ MİRAÇ ” Her Müslüman’ın günde beş vakit namaz aracılığıyla Yüce Yaradan’la “Büyük Buluşma”sıdır.

Miraç Namazdır. Namaz ise ALLAH (C.C) ile kul arasında kurulan bir bağdır. Yüce ALLAH (C.C) bizlere sevgi ve rahmet gözüyle görebilme imkanı sağlar. Bu dünyadaki yalnızlığımızın gitmesine vesile olur.

Küfrün had safhada olduğu, İnsanlık onurunun paçavraya döndüğü ve yerlerde süründüğü şu zamanda Bizlerde Miraç’ın aslına uygun olarak kendi iç muhasebemizi samimi bir şekilde yaparak İnsanlığın yaradılış gayesine ermesi için , ALLAH’ın (C.C) birliğine, büyüklüğüne, sonsuzluğuna şehadet ve şahitlik etmek için, Rabbimizin huzurunda ellerimizi semaya kaldırarak Kapitalizmin ve Emperyalizmin elinde oyuncak haline gelen İslam aleminin aslına dönmesi için ve küfre hizmet eden liderlerin yok olması için dua edelim.

Miraç Kandili aydınlığını fırsat bilerek çeşitli sebeplerle lekelenen kalplerimizi önce tevbe ve istiğfar ile temizleyelim. Aramızdaki dargınlık ve kırgınlıkları ortadan kaldırarak;  "Müminler ancak kardeştirler." âyetine uyalım. Bu mübarek gecede mü’minlerin miracı olan namazı bolca kılalım. Miraç gecesinde Yüce Allah’ın; “Hz. Peygamber'in ümmetinden, Allah'a şirk koşanların dışındakileri affedilebileceği va'dine”  mazhar olabilmek için bu mübarek gecede çokça tevbe istiğfarda bulunalım.

Türk ve İslam Aleminin Mübarek Miraç Kandilini kutlarım. Dualarınız Dualarımız olsun İNŞAALLAH.

Selam ve Dua ile kalın!..

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Miraç,, Yüce, Yaradanla, Büyük, Buluşma,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5