Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 21:11 Bu haber 274 kez okundu
 
Milletvekili Keven, 600 Hayvanda Brusella Hastalığı Tespit Edildi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Boğazlıyan ilçesinde kurulu bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin iştiraki TAREKS Hayvancılık Çiftliği’nde yaşanan şaibeli hayvan nakli ve 600 anaç hayvanda tespit edilen brusella hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu.
Gündem Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, Yozgat Boğazlıyan ilçesinde kurulu bulunan Tarım Kredi Kooperatifleri’nin iştiraki TAREKS Hayvancılık Çiftliği’nde yaşanan şaibeli hayvan nakli ve 600 anaç hayvanda tespit edilen brusella hastalığı hakkında açıklamalarda bulundu.

 

 

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven “Boğazlıyan ilçemizde kurulu bulunan TAREKS Çiftliği’nden 800 anaç hayvanın bin kilometre uzakta ki Kırklareli Bayramdere’de kiralanan çiftliğe taşınması ardından kısa bir süre sonra da tekrar acele bir şekilde Boğazlıyan’a getirilmesi izah edilmeye muhtaçtır. Ancak kamuoyuna herhangi bir açıklama yapılmamaktadır. Boğazlıyan ilçemizde kurulu bulunan çiftlikte milli değerimiz olan üç bin anaç hayvandan numune alınıyor ve 600 hayvanda brusella hastalığı tespit ediliyor. Bu hastalığı Kırklareli’nde götürüldükleri çiftlikte mi yakalandılar? Bin kilometre uzakta ki Kırklareli’ne onca hayvan neden nakledildi? Neden geri getirildi? Bu nakliye işini hangi şirket kaç milyona yaptı? Şimdi kesime gidecek olan brusellalı 600 anaç hayvanın hesabını kim verecek? Bunca maddi zararın, kamu zararının karşısında Cumhuriyet Savcılığını göreve davet ediyorum.” diye konuştu.

 

 

Milletvekili Keven, "Tarım Kredi Kooperatifleri’nin eski AKP milletvekillerinin insafına terk edildiğini söyleyerek “TAREKS Hayvancılık A.Ş.’nin Genel Müdürü AKP Giresun Eski Milletvekili Adem Tatlı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü AKP Bilecik Eski Milletvekili Fahrettin Poyraz bu vahim durum karşısında kamuoyunu ne zaman aydınlatacak acaba? Görüldüğü üzere çiftçimizin göz bebeği Tarım Kredi Kooperatifleri AKP’nin çiftliği haline getirilmiştir. Yüz yıllık değerimiz Tarım Kredi Kooperatifleri esKİ milletvekillerine ya genel müdürlük ya da yönetim kurulu üyeliği dağıtılan bir parti çiftliğine dönüştürülmüştür. Siyasi parti referanslarıyla yönetilen Tarım Kredi Kooperatifleri ve iştiraki TAREKS Hayvancılık A.Ş. işinin ehli liyakatlı insanlarca yönetilmelidir. Aksi halde Boğazlıyan’da yaşanan vahim tablonun daha büyüklerinin yaşanması kaçınılmaz olacaktır” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ali Keven, CHP Yozgat Milletvekili, Brusella Hastalığı, AKP, TAREKS Hayvancı
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5