Haber Detayı
24 Şubat 2015 - Salı 10:22 Bu haber 1826 kez okundu
 
Milletvekili Aday Adayı Doğruyol, Yozgat'ı Üniversite ve İş Adamı Kalkındırır
Ak Parti Yozgat Milletvekili aday adayı iş adamı Hasan Doğruyol, Genel Yayın Yönetmenimiz Necdet Demirel'le yaptığı özel röportaj'da Yozgat'ın büyümesinde ve kalkınmasında üniversitenin ve iş adamlarının büyük katkısının olacağını söyledi.
Özel Haber Haberi


Ak Parti Milletvekili adaya dayı Hasan Doğruyol, Genel Yayın Yönetmenimiz Necdet Demirel'in sorularını cevapladı.Demire'in Neden Ak Parti? sorusuna iş adanı Hasan Doğruyol içtenlikle cevaplar verdi.

Neden Ak Parti?

2001 yılında Ak Parti'nin kuruluşu gerçekleşti. Bende Yozgat'ta kurucu üye olarak görev aldım. Ak Aparti'den neden kurucu üye olarak görev aldım? Sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Ak Parti kurucu genel başkanı ve lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Belediye başkanı iken Karaca Ahmet mezarlığında naklen yayınlanan tartışma programını dinlerken, ilk defa muhafazakar görüşe sahip birinin muhatabı karşısında ezilmediğini, dik durduğunu gördüm ve karşısında ki karşıt görüşleri ikna ettiğine şahit olmuştum.

Bu program izledikten sonra Türk milletinin ihtiyacı olduğu liderini bulduğuna inandım. 2001 yılında da hasbel kadar kurucu olarak görev aldım. Bu öngörümde de yanılmadığımı bu gündaha gözel görüyorum.Türk insanının liderini bulduğuna inanıyorum. İnşallah Allah uzun ömürler versin. Biz bu davada Türk milletinin "Lider Ülke" mensubu olması için çalışmalarda bir katkımız olur mu diyerekten hem yaş, hemde ticaret olgunluğu, hem geçmişteki siyasi birikimimiz, Yozgat insanınına nasıl faydalı oluruz. Bizimde bu memlekette 70 senedir de buradayız bir yerlere gitmedik" dedi.

YOZGAT'IN ŞANSI ÜNİVERSİTE VE ZENGİN İŞ ADAMI

Bu memleketi, bir Çorun, Sivas, Kayseri, Konya, iddia ediyorum Diyarbakır haline nasıl getirebiliriz bu konuda nasıl bir çalışma yapabiliriz, tavrımızı koyabilirmiyiz, iş adamının yanında olabilirmiyız, zengini tekrar Yozgat'ta sevdirebilirmiyiz diye yola çıktık. Allah bu makamı bize nasip ederse, bunları gerçelkelştireceğiz. Yozgat'a yatırım yapacak, Yozgat'tan zengin çıkacak, zengin çıkartılması için ne gerekiyorsa yapacağız. Zenginsiz bir memleketin kalkınması söz konusu değil.Onun dışında fabrika kuracağım, o gelecek, bu gelecek yok. Yozgat'ın şansı Üniversite ve zengin iş adamı.Başka kalkınmasının bir yolunun olmadığını düşünüyorun dedi

Bu konuyu dahada genişleterek, milletvekili olduğunuz takdirde Yozgat'ın ne tür eksiklikleri var, neler görüyorsunuz, Yozgat'a ne gibi katkılarınız olacak, biraz daha geniş manada açıklayabilirmisiniz?

Yozgat'ta belediye başkanı adaylığım döneminde Yozgat'ın önüne hedef koydum. Nasıl Ak Parti Türkiye'nin önüne hedef koydu. 300 senedir hedefsiz kalan Türkiye'nin önüne 2023, 2053, 2071 hefelerini koydu. Yani bir hedef konunca bir heyecan getirdi. Dolayısyla Yozgat bu hedeften yoksun olarak görüldü. Ben adaylık sürecimde 2018'ide koydum yapılabilecek 2023 hefed koydum. 2053, 2071'e Yozgat için bir projeler yapmadık. Ama 2023'e kadar olan hedefleri koydum ben inşallah bu hedefleri, yani, o hedefleri gerçekleştirmek için milletvekilliği Allah kısmet ederse hayırlsısyla o hefeler belediye başkanlığında olmadı ama bu hedefler vekilliğimde kısmet olursa onu gerçekleştireceğim.

Bunlar nelerdi kısaca anlatayım;

Birincisi Üniversite, Yozgat'ın ekonomisinin kalkınmasında en büyük etken olduğunu hepimiz biliyoruz. Öğrenci memnuniyetinin ön plana çıkması lazım. Bu da nasıl olur; Yozgat merkezle Divanlı tren garı arasında raylı sistemin muhakkak yapılması lazım.Yani ualşım probleminin çözülmesi ve öğrencinin burayı tercih etmesi lazım. Hızlı tren geldiğinde Yozgat'ın Üniversite'nin kalitesinin dahada artacağına inanıyorum. Neden? Ankara'da ki bir profesör, hoca, dersini verecek iki saat sonra evinde, veya evini getirmeyecek, dersiniğ verdikten sonra hızlı trenle evine gidecek.

İkincisi Yozgat şehir stadının yine tren garına yakın bir yere inşaa edilmesine, oranın yıkılmasını belediyeye devredilmesine gerçekleştireceğim.Olması için ne gerekiyorsa yapacağım. Orayı belediyenin gelir sağlaması için belediyeye devrini sağlayacağım. Bu Her memlekette yapılmış.

Mesela; Lise caddesinin ben eğitime kapatılması taraftarıydım oradaki okulların yerinin belediyeye devrinin, okulların bir kampüs dahilinde Divanlı yoluna yapılmasına, (devletin böyle bir projesi var benim bir projem değil bu) devletin o projesini Yozgat'ta gerçekleştirilmesini sağlayacağım. Lise caddesinin tamamen okullardan arındırılmasını sağlayacağım. Yani orada bir yığıntı var çocuk muzdarip, eğitm için spor salonu yok, sosya aktivite alanları yok, merkez ortaokulunun yerine bir deniliyor doğru olacak. Benim projemin dışında birşey bunları gerçekleştireceğiz. 

KÖSEYUSUFLU KÖYÜNE VAKIF YADA ŞAHIS ÜNİVERSİTESİ

Üçüncü hedefim, Köseyusuflu köyüne ikinci bir üniversite, vakıf üniversitesi olur, şahıs üniversitesi olur, orada Osmanlı döneminde Anadaolu'ya eğitim veren en büyük üniversite düzeyinde Köseyusuflu Üniversitesi vardı, onun ihyası için ne gerekiyorsa yapacağım.Oradaki Köseyusuf'lularla görüştüm, bu gerçekleşirse, bana tarlamı devredeceğim diyen insanların verdiği tapular 5 bin dönüme yaklaştı. Taahhüt etti. Böyle bir güzelliğe ön ayak olmak istiyorum.

SORGUN VE YERKÖY BİRLEŞMELİ

Sorgun'la Yerköy'ün birleşmesi gerekiyor, büyük Yozgat'ın oluşması için. Bu nasıl olacak ulaşımla; Bütün şehirlere giriyoruz, 20 kilometreden aydınlatma başlıyor. Bir Afyon2u düşünün çevre yolu bir, aydınlatması 20 kilometreden başlıyor, Çanakkale yine hakeza, 100 bin nüfusu var 50 bin üniversite öğrencisi var Çanakkale'de. 25 bini merkezde. Düşününün Yozgat çapında iller bunlar. Yozgat niye olmasın, mesela Saray'a kadar aydınlatma kaldırım yapılabilir. Bir aydınlatmanın olduğu yere herkes evinide yapar, yatırımını da yapar, açılır gider Yozgat. Dolayısıyla bu çanağın içinden Yozgat'ı çıkarmak için ne gerekiyorsa onu yapğacağız Allah kısmet ederse. Ben 3 tane proje saydım 20 projem var. Bunlar afaki değil gerçekleştirilebilecek, peşine düşükürse yapılabilecek bir proje. Milletvekili olmak için bu anlattıklarımızı atmıyoruz, belediye başkanlığı seçimlerinde de bunları ortaya koydum şimdide. Takipçisi olacağım inşallah Allah kısmet ederse.

"Aday Adaylık süreceinde insanların size karşı teveccühü nasıl 1 Mart'ta temayül olacak" Bana büyük bir ilgi var. Çok büyük sayısı hesabı olmayan telefonlar alıyorum, ilgi şöyle, medeni cesaretine teşekkür ediyoruz, tebrik ediyoruz. Beni sıralamaya dahi koyan yok. İnşallah, bire gelin, ikiye gelin diye bir teveccüh yok ama medeni cesaretine teşekkür ediyoruz diyenlerin haddi hesabı yok. Eşimiz dostumuz çevremiz duyan insanların söylediği hep söz aynı medeni cesaretine teşekkür ediyoruz. 45 aday adayı var bunların içinde devlette çok büyük hizmetler yapmış, çok değerli kariyeri olan insanlar var. Yozgat'ımız için kim faydalı olacaksa, bu arkadaşlarımızda faydalı olur, geçmişte olmuşlardır muhakkak, bundan sonra da olurlar. Ben faydalı olacağıma inanıyorum. Milletvekilliğini Allah'tan istiyorum. Kulunda da oy istiyorum. Ama Yozgat için kimin faydası olacaksa. İnanıyorum benim faydam olacak. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Milletvekili, Aday, Adayı, Doğruyol,, Yozgat'ı, Üniversite, ve, İş, Adamı
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5