Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 22:32 Bu haber 318 kez okundu
 
MHP Yozgat Milletvekili Sedef, Yozgat cezaevlerinin durumu takip ediyoruz
Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef, Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli de korona salgını döneminde çok özverili, zor şartlar altında ve alkışlamayı hak eder bir çalışma sergiliyor” dedi.
Gündem Haberi


Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef, Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli de korona salgını döneminde çok özverili, zor şartlar altında ve alkışlamayı hak eder bir çalışma sergiliyor” dedi.

 

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef, cezaevlerinde bulunan personelin çalışma süreleri uzayan ve sonrasında karantina altına alınan personelin psikolojisi en az cezaevlerinde yatan mahkumlar kadar düşünülmelidir” diye söyledi.

 

İnfaz düzenlemesi Ak parti ve MHP milletvekillerinin oyları ile kanunlaştı ve kader mahkumları aileleri ile kavuştuğunu söyleyen MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef, Bir nebze rahatlayan ceza evleri şimdi de korona salgınından korunmak için çaba harcıyor diyerek; “Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgınının etkileri Türkiye'de de görülmeye devam ederken , salgının en büyük risklerinden biri de cezaevleri. Milliyetçi Hareket Partisinin Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli beyefendinin söz vermiş olduğu İnfaz düzenlemesi Ak parti ve MHP milletvekillerinin oyları ile kanunlaştı ve kader mahkumları aileleri ile kavuştu. Bir nebze rahatlayan ceza evleri şimdi de korona salgınından korunmak için çaba harcıyor.

 

Yozgat E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu personeli de korona salgını döneminde çok özverili, zor şartlar altında ve alkışlamayı hak eder bir çalışma sergiliyor.

 

Evlerini, çocuklarını görmeden, cezaevine bu hastalığı taşımamak için karantina altında çalışıyorlar.

 

Alınan tedbirlerle cezaevi sirkülasyonunun en az seviyeye indirilebilmesi için uzun vardiyalar şeklinde çalışmaya, nöbetçi olmayan diğer personellerinde 15'er günlük karantinaya alınması uygulaması devam ediyor. Ancak gruplar arasında hasta personelin çıktığı da olabiliyor. Yönetim böyle durumlarda sağlıklı grupla çalışma kararları alabiliyor.

 

 

Çalışma süreleri uzayan ve sonrasında karantina altına alınan personelin psikolojisi en az cezaevlerinde yatan mahkumlar kadar düşünülmelidir.

 

Normal şartlar söz konusu olmayabilir. Ancak idarecilerimizin de duruma uygun kararlar alması gerekir.

Cezaevi çalışanları bizim için önemlidir. Durumlarını takip ediyoruz.

 

İdarecilerimizin personelin haklı sıkıntılarına çözüm bulacağını düşünüyorum.

 

Tüm Cezaevi çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum.”

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: cezaevleri, Yozgat E Tipi Kapalı Cezaevi, Açık cezaevi, koronavirüs, Ethem S
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5