Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 01:31 Bu haber 293 kez okundu
 
MHP Yozgat Milletvekili Sedef, Dava adamları bizim heyecan ve iftihar kaynaklarımızdır
Türk milliyetçileri, “milli ve akıllı siyaset” anlayışın sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine yönelik her türlü saldırı ve tavrın karşısındadır diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef “Türk milliyetçileri milletin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur” dedi.
Gündem Haberi


Türk milliyetçileri, “milli ve akıllı siyaset” anlayışın sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine yönelik her türlü saldırı ve tavrın karşısındadır diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef “Türk milliyetçileri milletin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ. Ethem Sedef 3 Mayıs Milliyetçiler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

 

Türk ve Türkiye düşmanı görüş, fikir ve ideolojilere karşı itirazlarını, meşru reflekslerini, tepkilerini cesurca gösteren Türk milliyetçileri her türlü takdir ve övgünün üzerindedir diyen MHP Yozgat Milletvekili Sedef, “Dava adamları bizim heyecan ve iftihar kaynaklarımızdır” dedi.

 

MHP Yozgat Milletvekili Sedef yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

"3 Mayıs 1944'de Komünist baskılar reddedilmiş, masum şekilde, milli bir ruhun eşliğinde protesto edilmiştir. Tertemiz vicdanlı milliyetçilerin haklı ve haysiyetli direnişleri, sonrası süreçlerde işkence, zulüm, eziyet ve mahkûmiyetle susturulmaya çalışılmıştır.

 

Türklük şuurunun, Türkçü duruşun, Türkiye sevdasıyla yanıp tutuşmanın faturası ağır olmuş, Sıkıyönetim Mahkemeleri’nde utanç davalarına dönüşmüştür.

 

3 Mayıs 1944’te milli bekanın müdafaası yapılmış, Türk milletine mensubiyet bir çağrı olarak sahnelenmiştir.

 

Bu hareketin öncüleri olan başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş ve Hüseyin Nihal Atsız olmak üzere hakkın rahmetine kavuşan tüm dava büyüklerimize Yüce Allah’dan sonsuz rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz.

 

Türk milliyetçileri, “milli ve akıllı siyaset” anlayışın sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine yönelik her türlü saldırı ve tavrın karşısındadır. Türk milliyetçileri milletin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur.

 

Bir yandan küresel yayılmacılığa boyun eğen, diğer yandan ülkemiz ve insanlarımız için kurulan etnik tuzakları adeta besleyen yaklaşımlar; önlerinde en büyük engel olarak Türk Milliyetçilerini görmektedirler

 

Milliyetçi Hareket Partisi her dönemde ülkesinden ve milletinden yana taraf olmuştur. Bilge Liderimiz Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli '' Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben '' diyerek bu geleneği sürdürmektedir. Türk milleti müsterih olsun MHP varsa çare de vardır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Mayıs 1944’ün bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyor; aziz milletimizi Yozgat'lı dava arkadaşlarımı ve bütün Türk Milliyetçilerini kutluyorum”.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ethem Sedef, MHP, Yozgat, Milletvekili, 3 Mayıs, 3 Mayıs 1944
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5