Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 02:27 Bu haber 131 kez okundu
 
MHP Yozgat İl Başkanı Altan, Türk Milliyetçiliği "Devletimizi kuran yükselten fikrin ve bağlanışın anasıdır"
Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan; Türk milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir” dedi.
Gündem Haberi


Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır diyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan; Türk milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Ferhat Altan 3 Mayıs Türkcüler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

 

Başkan Altan yaptığı açıklamada; “İç ve dış tehdit kanallarının genişlediği, milli birlik ve beraberlik iradesinin beka düzeyinde tartışmaya açıldığı, millet ve milliyetçiliğin karşı taarruzlarla değersizleştirilmeye çalışıldığı bir dönemde 3 Mayıs Türkcüler Günü’nü kutluyoruz.

 

Türk milletinin üzerinde dolaşan kara bulutların her tarafı sarmaya ve kaplamaya başladığı bir dönemde, milliyetçiliğin bayram gününü idrak etmek elbette önemli ve anlamlıdır.

 

3 Mayıs 1944 tarihi Türk Milliyetçileri için önemli ve unutulmaması gereken bir tarihtir.

 

Türk milliyetçileri, yaşadıkları  her devirde, bulundukları her zeminde, baskıya, zulme ve haksızlığa boyun eğmemişler, yozlaşma ve yabancılaşmaya teslim olmamışlardır.

 

Bu açıdan her türlü saygı ve takdire müstahak olduklarını mücadele disiplinleriyle, ahlaki tutarlıklarıyla, istikrarlı ve iddialı hayatlarıyla da göstermişlerdir.

 

Biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği devletimizi kuran yüksek fikrin ve bağlanışın adıdır.

 

Yine biliyoruz ki, Türk milliyetçiliği milletimizi kurtaran inanmışlığın, geleceğimizi kurgulayan irfanın karar ve kader mihveridir.

 

Türk milliyetçileri dağılmanın ve parçalanmanın karşısındaki emniyet, gerilemenin ve küçülmenin önündeki bariyer olarak hep bir adım önde olmuş, hep bir umut adası olarak var olagelmiştir.

 

Bu vesilerle ' 3 Mayıs Türkcüler Günü ' nü kutluyor, Ötügenden Selenge nehrine, Kafkaslardan Balkanlara, Kırım'dan Telafer'e ve dünyanın her neresinde Türk yaşıyor ise hepsine selam ediyorum.

 

Ne Mutlu Türküm Diyene

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ferhat Altan, MHP, Türk Milliyetçiliği, 3 Mayıs 1944
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5