Haber Detayı
06 Mart 2015 - Cuma 11:15 Bu haber 1544 kez okundu
 
MHP İl Başkanı Sedef, İç Güvenlik Yasa Paketiyle AKP Baskı Devleti Kurmaya Çalışıyor
Milliyetçi Hareket Patisi Yozgat İl Başkanı İbrahim Ethem Sedef Ak Parti hükümetin İç Güvenlik Yasa Paketiyle baskı devleti kurmaya çalıştığını söyledi.
Özel Haber Haberi


Genel Yayın Yönetmenimiz Necdet Demirel’in sorularına cevaplayan MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef AK Parti hükümetinin iç güvenlik yasa paketiyle baskı devleti kurmaya çalıştığını, vatandaşların, insanımızın görüşü veya partisinden dolayı eziyet çektiğini ve paralel yapı söylemleri bir tiyatrodan ibaret olduğunu söyledi.

İşte o röportajımız

Türkiye gündeminde de olan iç güvenlik paketi hakkında neler söylersiniz? Bu yasa sizce olumlu mu olumsuz mu?

İç güvenlik yasa paketiyle ilgili Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz genel merkezimiz ve tüm teşkilatlarımız şu düşünceye sahiptirler; İç güvenlik yasa paketi AKP’nin baskı hükümeti, baskı devleti kurma çabasıdır. Bu şöyle anlaşılıyor ki kamuoyuna yansıttıkları terör suçlularının Molotoflarıyla, demir bilyeleriyle, sapanlarla göz önüne koydukları bir atmosfer olsa da böyle bir şey olmayacağına biz inanıyoruz. Molotof’a yasak getireceklerse Anayasa’ya bunu eklesinler kanun maddesi şeklinde, Molotof atanları 5 yıl 10 yıl. 20 yıl arzuları bilir hapis cezalarıyla da ağırlaştırabilirler. Buradaki maksat suç işlenmesini önlemekten ziyade bunları insanlara örnek olarak gösterip ama baskı devleti kurmanın çabasındalar. Hukuk yerle bir olmuş baskı hat safhada ulaşmış kamu kurum ve kuruluşlarında baskılar artmış, ülkeyi adeta ayrıştırmışlar, kutuplaştırmışlar, kimi kurumlarda yok paralel demişler, kimi kurumlarda yok başka bir şey demişler bu güne kadar yapılan tüm çalışmalarında bütün programlarında kendilerine dönük bir çalışma sergiliyorlar. Baskıyı bence Güney Doğuda Molotof atanlarda değil de batıda muhalefet yapan yapacaklarını ve bu paketi bundan dolayı çıkarttıklarına inanıyoruz.

Kamuoyunda şöyle bir algı var. İktidardan olmayan özellikle devlet memurlarının bulunduğu görevlerden alındığı farklı pasif görevlere getirildiğine dair fısıltılar dolanıyor bu konuda neler söylersiniz?

Ak Parti iktidara geldiği günden bu güne kadrolarını kendisi oluşturmuştur. Ama ne hazindir ki 12 yıl sonunda bir paralel ortaya atmıştır 12 yıl boyunca beraber hareket ettikleri bir çok insanı paralel suçlamasıyla görevlerinden almaya devam etmektedirler. Bunun yanı sıra bizim fikriyat olarak ülkücü arkadaşlarımızın birçoğu da kamu kurum ve kuruluşlarında rahat hareket edememektedirler. Hiç birisi müdür, müdür yardımcılığı görevlerinde bu güne kadar kalmadılar hepsini görevden aldılar AKP baskı hükümeti ve baskı devletinin en somut örneği olan bir parti haline gelmiştir ve bu gidişatın ülkemiz için hayırlar getirmeyeceğini, hiçbir bürokrasideki memuriyetteki vatandaşlarımızın, insanımızın görüşü veya partisinden dolayı eziyet çekmemesi gerektiğini, özgürlükler ülkesi olan bir Türkiye de bunların yaşanmaması gerekmekte ama ne yazıktır ki 13 yıl boyunca iktidarda olan AKP bu yanlışları sürekli yapmaktadır.

Son olarak Hizmet Hareketinin gerçek manada bir paralel örgüt oluşturduğuna, ülkeyi bölmeye çalıştığına inanıyor musunuz? Neler söylersiniz yoksa bunların hepsi birer söylenti mi?

Bu söylentileri ortaya atan iktidar partisi AKP’dir. Bu söylentileri ortaya atarken 12 yıl boyunca birlikte hareket eden ve kadrolarının birçok bölümünde birlikte olan bir kuruma bir harekete böyle bir iftirayı ne zaman ki ayrı düştüler düşünce tarzıyla ne zaman ki fikirleri uyuşmadı ve bu gün paralel, paralel devlet adıyla ülkeyi kaosa sürüklemektedirler. 12 yıl boyunca siz ne iş yaptınız. Siz Başbakan ve ya Cumhurbaşkanı değimliydiniz? Sizin içişleri bakanınız veya mit müsteşarınız ne iş yapıyordu ne görev yapıyordu. Madem devlette bir paralel var bundan sizin nasıl haberiniz olmaz, siz bostan korkuluğu musunuz diye de Milliyetçi Hareket Partisi defalarca sordu. Madem devlette paralel bir yapı var Mit neden bu istihbaratı alıp bu güne kadar değerlendirmedi veya Cumhurbaşkanının, Başbakanın, İçişleri Bakanının bilgisi olmadan böyle bir şey yapılabilir mi Türkiye’de. Aslında çok komik bir senaryo, bir tiyatro. Tiyatro da AKP’ye karşı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı olan fikirlerine veya onun tabanına hitap etmeyen herkes bu ülkede ihanetçi, paralelci, bir çok hazin durumla karşılaşıyor. Allah milletimize yardım etsin sabır versin. En kısa zamanda da AKP iktidarından kurtarsın. Çünkü daha karanlık günler bizi bekliyor öyle görüyoruz.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Sedef,, İç, Güvenlik, Yasa, Paketiyle, AKP, Baskı, Devl
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5