Haber Detayı
30 Mayıs 2016 - Pazartesi 10:20 Bu haber 1488 kez okundu
 
Mezuniyet Sevinci Yaşadılar
Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Akdağmadeni Meslek Yüksekokulu 2015-2016 eğitim öğretim yılı mezuniyet töreninin ilki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi


Bozok Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda eğitim ve öğretim hayatını başarı ile tamamlayan 148 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını alarak mezuniyet coşkusu yaşadı. 


Mezuniyet coşkusunun ikincisi Akdağmadeni ilçesinde yaşandı. Okudukları bölüm ve alanları başarı ile tamamlayan 215 öğrenci mezun olarak diploma almanın halkı gururunu yaşadı. Mezuniyet törenlerine akademik ve idari personelin yanı sıra mezun öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törenlerde konuşan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey, başarılı olan öğrencilere diploma ve ödüllerini vererek bundan sonraki yaşantılarında başarı diledi. Rektör Karacabey, insan hayatında önemli zaman dilimlerinin olduğunu,  hayatımızı anlamlı kılan önemli olan zaman dilimlerinden birisinin de çocuklarımıza ait olanı olduğunu söyledi. 


Kültürümüzde çocuk dünyaya geldiği zaman, ailesinin sevinerek mutluluğunu ifade eden törenler yaptığını belirten Prof. Dr. Karacabey “İsim koyma, okula başlama ve mezuniyet töreni bir manada bizim örfümüz, bizim kültürümüz, çocuklarımıza göre endekslenmiş çocuklarımıza göre şekil almış zaman dilimidir ve  aslında bu çok da güzeldir.  Çünkü geleceğimizi üzerine bina ettiğimiz nesil çocuklarımızdır. Onları özenle büyütmeye, en iyi şekilde yetiştirmeye, mutluluklarını paylaşmaya, acılarını azaltmaya adanmıştır hayatımız. Çocuklarımız için mekân değiştiririz, onlar için zaman zaman biz de peşlerinden gitmek üzere kurulu düzenimizi değiştiririz. Bugün de çocuklarının mezuniyetini görmek isteyen kıymetli velilerimiz bu salonu doldurdular. Bugün sizin için kıvanç ve sevinç günüdür. Bugünü hak ettiniz. Çünkü evlatlarınızı bugüne getirmek için, onların başarılarını görmek için gecenizi gündüzünüze kattınız.  Bundan dolayı sizi kutluyorum. Evlatlarınızın her zaman iyi ve güzel haberlerini, anlarını görmenizi istiyorum.” dedi.  

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Mezuniyet, Sevinci, Yaşadılar,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5