Haber Detayı
11 Mayıs 2020 - Pazartesi 04:09 Bu haber 497 kez okundu
 
Mertoğlu, Yozgat'a yapılan yatırımları değerlendirdi
Yozgat’a özel olarak bakmak lazım diyen Ekonomist Yusuf Mertoğlu, Yozgat’a özel yatırımları, bizim daha çok pesifik yatırımları Yozgatlının göçünü önleyecek, Yozgatlının orda kalıp ekmeğini orda kazanacağı, çocuklarını orda yetiştireceği, kendi memleketinde duracağı yatırımlara ağırlık vermemiz lazım” dedi.
Gündem Haberi


Yozgat’a özel olarak bakmak lazım diyen Ekonomist Yusuf Mertoğlu, Yozgat’a özel yatırımları, bizim daha çok pesifik yatırımları Yozgatlının göçünü önleyecek, Yozgatlının orda kalıp ekmeğini orda kazanacağı, çocuklarını orda yetiştireceği, kendi memleketinde duracağı yatırımlara ağırlık vermemiz lazım” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Adayı ,Çadırardıç Eski Belediye Başkanı Ekonomist Yusuf Mertoğlu Çamlık TV’de yayınlanan Tarık Yılmaz’la Yozgat gündeminin konuğu olarak Yozgat’a yapılan yatırımları değerlendirdi.

 

Yozgat’ı nasıl değerlendiriyorsunuz? Yıl içerisinde hızlı trenimiz başlayacak, bir şekilde yatırımlar bu süreçte yapıldı. Bekleyen çok az yatırımlarımız var. Bununla ilgili kısa bir değerlendirme yapacak olursanız neler söylersiniz?

 

HIZLI TEN GÜZEL BİR YATIRIM

 

Ben Yozgat’ı şöyle değerlendiriyorum.  Biliyorsunuz en 1973’ten beri Milliyetçi Hareket Partisinin içindeyim. 2005 yılından bu tarafa da Yozgat’ta aktif siyasetin içindeyim. Yozgat’ta 5 yıl Belediye Başkanlığım süresince sizinle beraberde çalıştık. Yozgat’ın bütün kılcal damarları ne biliyorum. Hızlı tren Yozgat için güzel bir yatırım.

 

YOZGAT’A ÖZEL OLARAK BAKMAK LAZIM

 

Ancak hızlı treni ben şöyle değerlendiriyorum;

“Devletlerin bir yatırım politikası vardır, birde Yozgat’a özel olarak bakmak lazım. Hızlı ten Yozgat özelinde faydalanacağı çok güzel bir yatırım. Birçok imkanlar açısından, ulaşım açısından, ama Yozgat’a özel yatırımları bizim daha çok pesifik yatırımları Yozgatlının göçünü önleyecek, Yozgatlının orda kalıp ekmeğini orda kazanacağı, çocuklarını orda yetiştireceği, kendi memleketinde duracağı yatırımlara ağırlık vermemiz lazım.

 

ÜNİVERSİTE YOZGAT’A AYRICALIKLI BİR YATIRIM DEĞİL

 

Üniversite tabi ki çok iyi Yozgat için ama bunlar 81 ilimizde üniversite var. 81 ilde üniversite olduğuna göre Yozgat’a da ayrıcalıklı bir yatırım değil bu. Biz Yozgat’ın tarımcılığından tutun hayvancılığına, sulu tarımına oradaki ticarete ona eğer önem verirsek ve Yozgat’ı Yozgatlıyı Yozgat’ta tutacak şekilde yatırımları yapmamız lazım.

 

İNSANLARI BURADA NASIL TUTABİLİRİZ?

 

Bizim Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli diyor ki; Milliyetçi Hareket Partisi varsa dara düşen, yolda kalan, aç ve açıkta bulunan herkesi kucaklayacak, yüksek bir fazilet var, kutlu bir dirayet görmesini bilen için hemen yanı başındadır” diyor. Dikkat ediyorsanız bizim Milliyetçi Hareket Partisi Belediyelerimiz, milletvekilimiz sürekli insanlarla irtibat halinde, ne yapabiliriz, daha faydalı nasıl yapabiliriz, bu insanları burada nasıl tutabiliriz bunun gayreti içindeyiz.

 

YETERKİ SİYASET BUNA İZİN VERSİN

 

 Ben birde şuna inanıyorum; Yozgatlı hakkında çok şey söyleniyor, söyleniyor ama sonunda da deniyor ki ama deniyor, Yozgatlı bizim yaptığımız şeylerin kıymetini bilmiyor. Biz bunun tamamen tersini söylüyoruz Milliyetçi Hareket Partisi olarak. Yozgatlının şinaslığına, Yozgatlının vefasına inanıyorum. Yozgatlının bugünkü teknolojik gelişmenin, bugünkü bilimin içinde orada gelirini artıracak çoluğunun çocuğunu orada tutabilecek imkanları sağlayacağına inanıyorum. Yeter ki siyaset buna imkan versin” diye konuştu.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Mertoğlu,, Yozgat'a, yapılan, yatırımları, değerlendirdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5