Haber Detayı
09 Ekim 2016 - Pazar 13:02 Bu haber 1628 kez okundu
 
Lise Caddesinde Çalışmalar Kısa Zamanda Tamamlanacak
Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, “vatandaşların endişelenmesine gerek yok Lise caddesinde asfaltlama çalışmalar çok kısa sürede tamamlanacak” dedi.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi asfalt çalışmalarını devam ettirirken vatandaşın asfaltlama çalışmalarında Lise caddesine girilecek mi? girilecekse yağmur, kış girmeden bitecek mi? tamamlanacak mı, endişesine Belediye Başkanı Kazım Arslan cevap verdi.

Bu sene yoğun bir asfalt çalışmamız oldu. Kendimize 40 kilometre hedef koymuştuk asfaltlama için. Bunun şuana kadar 25-30 kilometre arasındaki kısmı tamamlandı, değişik mahallelerde, değişik sokaklarda asfaltlama çalışmalarımız oldu. Şimdi terminal bölgesinde çalışıyoruz. Devamında da inşallah Lise Caddesine de gireceğiz. Hiç kimsenin bir endişesi olmasın kış gelmeden asfaltlamayı tamamlarız. Lise caddesinde işimiz nispeten kolay. Diğer yeni yaptığımız bölgelerde ciddi altyapı çalışmaları, altyapı değişiklikleri olduğu için çalışmalar uzuyordu ama Lise caddesi böyle olmayacak altyapısını daha önceden yaptığımız için inşallah Lise caddesinin asfaltını tamamlamış oluruz büyük ölçüde o 40 kilometre hedefi de yakalamış oluruz.

2016 YILI İÇİNDE KAÇ KİLOMETRE ASFALT HEDEFLEDİNİZ?

40Kilometre asfalt yapmayı hedefledik. Bunun içinde iki ayrı ekip çalışıyor. Birisi belediyenin kendi asfalt ekibi, bir diğeri de müteahhit ekip, iki ayrı koldan çalışıyorlar.

Belediyenin asfalt ekibi mahalle aralarında çalışıyor. Daha çok asfaltlanmamış yerleri asfaltlıyor. Müteahhit de daha önceden asfaltlanmış olup da bozulmuş olan bölgelerde çalışıyor. Biz her ikisi içinde 20 şer kilometre hedef koymuştuk 40 kilometre. Şuanda 25-30 kilometrelik bölümü tamamlandı bu asfaltın. Dediğim gibi Lise caddesinde de devam edeceğiz asfalt çalışmasına kış gelmeden bitireceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: asfalt, lise caddesi, yozgat belediyesi, kazım arslan, yozgat son dakika, yozga
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5