Haber Detayı
16 Mayıs 2016 - Pazartesi 09:08 Bu haber 1101 kez okundu
 
Lekesiz, Bilimsel Eczacılık gününü kutladı
Yozgat Eczacı Odası Başkanı Ecz. Harun Lekesiz Bilimsel eczacılığın 177’inci yılı dolayısıyla Bilimsel Eczacılık gününü kutladı.
Sağlık Haberi


Hakkari’de 8 askerimizin şehit olduğu haberiyle güne başladık diyen Lekesiz; “Öncelikle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Terörü lanetliyor, insanların sağlık, barış ve huzur içinde yaşadığı bir ülke isteğimizi yineliyoruz” dedi.

Yozgat Eczacı Odası Başkanı Ecz. Harun Lekesiz Bilimsel eczacılığın 177’inci yılı dolayısıyla yayınladığı mesajında şu bilgilere yer verdi; “

Biz eczacılar, hastalarımızın 24 saat kesintisiz ve ücretsiz olarak ulaşabildiği, pek çok alanda sağlık danışmanlığı yapan, bitkisel ve kimyasal ilaç üzerine özel eğitim sahibi tek meslek grubu ve sağlık profesyonelleriyiz. Her zaman hastalarımızın yanında olmaya devam edeceğiz TÜBİTAK destekli yapılan bir araştırmaya göre eczacılar Mesleki İtibar Skalasında 6’ıncı sırada yer almıştır. Hastalarımıza bize duydukları güven ve verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

Eczacılar olarak çok yönlü bir değişim rüzgârının içinden geçiyoruz. Bir yandan sağlık sistemi son sürat değişiyor. Diğer taraftan eczacılık hizmetleri tüm dünyada ve ülkemizde de çeşitleniyor, eczacılara gerek kamu gerekse meslek etiği ve uluslararası düzenlemeler yeni roller yüklüyor.

Biz eczacılar, bilimsel temelli mesleğimizi daha iyi yapmak ve bu değişime adapte olmakla yetinmeyip değişimin öncüsü olmak için çalışıyoruz. Ancak, sizlerin de yakından takip ettiği üzere, sıklıkla ekonomik bariyerlere takılıyor, bazen de geçemiyoruz. Tüm kamuoyunun şunu bilmesini istiyoruz: Eczacı, eczacılık yapabilmek, kurumlarla, bürokrasiyle, ekonomiyle değil, hastayla ilgilenebilmek için çaba sarf ediyor. Eczanesini yaşatabilmek ve hastalara sürekli hizmet verebilmek için mücadele veriyor. Eczanelerde çalışan toplam 70 bin iş arkadaşımızı ve onların ailelerini korumak için uğraşıyoruz.

Geçtiğimiz dönem, bizim için bu bakımdan çok zor oldu. En son 2013 yılında imzaladığımız SGK İlaç Alım Protokolünü yenileme sürecinde gergin, yıpratıcı anlar yaşadık. Ancak seçilmiş yöneticilerimizle karşılıklı iyi niyet ve iradeyle eczacının yaralarını kısmen de olsa saran, bazı kazanımlarla çıktığımız bir Protokol imzaladık. Buradan bu süreçte emek sarf eden başta Çalışma Bakanımız olmak üzere, kurum bürokratlarına, Türk Eczacıları Birliği yöneticilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

İlaç hizmetlerinin sürdürülebilirliği, sağlıkta güvenin simgesi eczanelerimizin varlıklarının ve yaygınlıklarının sürekliliği ve ülkemiz için ciddi bir istihdam alanın korunabilmesi için Yozgat Eczacı Odası olarak çalışmalarımıza ve eczacılarımıza katkı vermeye devam edeceğiz.

ECZANELER DEĞİŞİYOR, TOPLUM SAĞLIĞI GELİŞİYOR

Ülkemizde ilk eczacılık sınıfının açıldığı 14 Mayıs 1839 yılından bugüne kadar eczacılık mesleği son derece değişti, değişmeye devam ediyor. Bizler de bu değişimi hızlandırmak için meslek örgütü olarak görevimizi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışıyoruz. Eczanelerin hasta sağlığına verdiği hizmetin niteliğini ve yelpazesini artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Sadece talep eden değil, hizmet üreten, katma değer yaratan bir mesleğin mensupları olmak; hastalarımıza verdiğimiz hizmetin kalitesini artırmak için uğraşıyoruz.

Sizlerin aracılığıyla tüm meslektaşlarımızın 14 Mayıs Bilimsel Eczacılık Günü’nü tekrar kutluyor, hastalarımıza bize güvendikleri için teşekkür ediyoruz.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Lekesiz,, Bilimsel, Eczacılık, gününü, kutladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5