Haber Detayı
27 Aralık 2015 - Pazar 07:56 Bu haber 961 kez okundu
 
Lejyoner Eğitimi Verildi
Lejyoner Hastalığı Kontrol Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında Lejyoner hastalığına karşı hazırlıklı olmak, hastalıktan korunmak ve hastalıkla mücadele etmek için Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Parlak ve Bulaşıcı Hastalıklar Çevre Çalışan Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı Teknisyeni M. Aslan Ekmekçi tarafından eğitim verildi.
Sağlık Haberi


Yozgat Halk sağlığı İl Müdürlüğünce hastane görevlileri il, ilçe toplum sağlığı merkezi personeline Lejyoner Hastalığı hakkında eğitim verildi. Halk Sağlığı Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleşen eğitimi Bulaşıcı Hastalıklar Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Mehmet Parlak ve Bulaşıcı Hastalıklar Çevre Çalışan Sağlığı Şubesi Çevre Sağlığı Teknisyeni M. Aslan Ekmekçi gerçekleştirdi  Eğitimde; Lejyoner Hastalığı Kontrol Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik kapsamında Lejyoner hastalığına karşı hazırlıklı olmak,  hastalıktan korunmak ve hastalıkla mücadele etmek için alınması gereken tedbirler ve de hastalığın bildirimine ilişkin usul ve esasları kapsamında, hastalıktan korunmak amaçlı alınacak önlemler ve koruyucu uygulamaları, lejyoner hastalığının tanısı, bildirimi ve takibi, hastalık saptanan yerlerde alınacak önlemleri, temizlik ve dezenfeksiyon uygulamalarını, hastalığın tanısı ve yapılacak çevresel çalışmalar sırasından numune alma, numunelerin analizlerini gerçekleştirecek laboratuvar görevlileri, hastalıktan korunma ve hastalık ile mücadele çalışmalarında gerçek ve tüzel kişilerin görev ve sorumluluklarının anlatıldı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Lejyoner, Eğitimi, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5