Haber Detayı
22 Mayıs 2016 - Pazar 13:45 Bu haber 2354 kez okundu
 
KPSS Sabah Oturumu Gerçekleşti
Üniversite mezunları için düzenlenen KPSS sınavının ilk oturumu Yozgat’ta sabah 09:30’da başlayarak 11:30’da sona erdi. Sınava giren adaylar içeride ter dökerken dışarıda da aileleri dua etti, Kur’an-ı Kerim okuyarak destek oldu.
Gündem Haberi


Üniversite mezunları için düzenlenen KPSS sınavının ilk oturumu Yozgat’ta sabah 09:30’da başlayarak 11:30’da sona erdi. Sınava giren adaylar içeride ter dökerken dışarıda da aileleri dua etti, Kur’an-ı Kerim okuyarak destek oldu.

Yozgat’ta KPSS sınavına girecek adaylar polisin üzerlerini aramsıyla sınav salonuna girdi. Adaylar içeride sınav stres ve heyecanını yaşarken Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi bahçesinde bekleyen aday yakınları da dışarıda heyecanlı ve dua ederek sınavın sona ermesini bekledi.

Bahçede bekleyen vatandaşlar, kimi kızını, kimi eşini, kimi de anne ve babasının sınavdan çıkmasını bekledi. Vatandaşlar bütün adaylara başarılar dileyerek dua etti.

Bir aday ehliyetiyle sınava girmek isteyince sınav salonuna alınmadı. Aday geçen yıllarda ehliyetle sınava girdiğini söyleyerek, bu uygulamanın ise yanlış olduğunu savundu. Bir başka aday yakını da sınav sisteminin yersiz olduğunu savunarak, çocukları lisanstan mezun ediyoruz, teorik ve pratik dersleri almasını istiyoruz, kimini mühendis ediyoruz, kimini öğretmen ediyoruz. Ondan sonra sınava tabi tutup yeterlimisin diye atamasını yapıyoruz. Tıpçılarda böyle bir şey yok. Tıp Fakültesi mezunları direk atanıyor ama öğretmen yada mühendislerin hepsi şu sınava girip kendilerini kanıtlamak zorunda kalıyor.Bence anlamsız ama çocuklar mecburen giriyorlar işte bizimki de girdi. Çocuğun geleceğini tek sınava bağlamışlar yani atanacağı yeri bu sınav belli edecek, gideceği yeri, çalışacağı okulu, ili her şey bu sınavda. Bir çocuğun hayatını bir sınava endekslersen tabi bizde aile olarak hehecanla bekliyoruz bakalım hangi puanı alacak nereye gidecek” diye konuştu.

Sınava giren öğrencilerde sınavın kolay olduğunu ve biraz Türkçe’de zorlandıklarını söylediler.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: KPSS, Sabah, Oturumu, Gerçekleşti,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5