Haber Detayı
26 Temmuz 2016 - Salı 12:53 Bu haber 895 kez okundu
 
KOSGEB Hibe Desteğinden Faydalanabilirsiniz
Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut yeni işyeri açacak vatandaşlara uyarıda bulunarak KOSGEB Hibe Kredilerinden faydalanma imkanı sağladığını söyledi.
Ekonomi Haberi


KOSGEB Hibe Kredileri konusunda bilgi veren Bulut, “Son 5 yıl içerisinde girişimciliğin tüm dünyada hızlı bir biçimde yükselmesiyle, ülke ekonomilerine katkısı göz önünde tutulduğu için devlet bugün girişimcilere önemli destekler sağlıyor nokta bu desteklerin başında küçük işletmeler için sağlanan hibe krediler gelmektedir. Yatırım sermayesi bulunmasa bile mantıklı bir fikir ile uzman kişilerden destek alarak sizler de KOSGEB kredileri alabilirsiniz. Şimdi bu kredileri alınması için gerekli önemli koşullardan bahsedelim. KOSGEB’den hibe kredi alabilmek için yapmamız gereken ilk şey bir başvuru gerçekleştirmek ve ardından KOSGEB’in açmış olduğu kursa katılmaktır” dedi.  

Bulut, “Katılım gösterdiğiniz bu kurs içerisinde girişimcilik eğitimi alırsınız ve işletmenizi maksimum düzeyde başarıyla idare edebilmeniz için uzman kişiler tarafından eğitirsiniz. Almış olduğunuz bu eğitimin ardından sizin aklınızda bulunan proje bir iş planı haline getirilir ve bu iş planı uzmanlar tarafından incelenmeye başlar.KOSGEB hibe kredileri için sizlere danışmanlık veren uzmanlar elde olan projeye daha kaliteli ve KOSGEB’in onaylayacağı biçime getirebilmek için size ve bazı fikirler verecektir. Bu fikirler doğrultusunda mevcut projemizi daha kaliteli bir hale getirebilirsiniz ve ardından projenizi daha mantıklı ve profesyonel bir şekilde KOSGEB’e sunabilirsiniz.
KOSGEB’e sunmuş olduğumuz projenin kabul edilmesini sağlayabilmek adına projenizin profesyonel bir şekilde hazırlandığına emin olun. Bu alanda size ve danışmanlık verecek bir çok profesyonel insan bulunmaktadır. KOSGEB’den istemiş olduğunuz 50 bin Türk Lirası hibe kredinin onaylandıktan sonra, yapmanız gereken KOSGEB’e giderek gerekli faturaları almaktır” diye söyledi.
Ardından işletmenizin açılışı için dükkân tutmak ve diğer prosedürleri halletmemiz gereken süreç başlayacak. Muhasebeci tutmak BAĞ-KUR başlangıcını yapmak yazar kasa almak Ticaret Odasına kaydınızı gerçekleştirmek gibi. Tüm bu çalışmalarınızı gerçekleştirdikten sonra Sizler gerçekleştirdiğimiz masrafların faturalarını, KOSGEB’e götürürsünüz ve fatura tutarınca KOSGEB’in sizlere sunmuş olduğu krediden ödenek alırsınız. KOSGEB hibe kredileri 50 bin Türk Lirası hibe kredinin 18 bin Türk Lirası dükkânın demirbaşları kira ve diğer masraflara başlangıç için harcanan kısmıdır. Ardından kalan tutarı 1 yıllık kira ve fatura masrafınız karşılanması adına KOSGEB tarafından sizlere aylık olarak ödenir. İşletmenin daha başarılı hale gelmesi durumunda KOSGEB’e tekrardan başvuruda bulunarak 100 bin Türk Lirası tutarında 2 yıl sonra ödemeye başlayarak faizsiz kredi de alabilirsiniz.Bu Kredi alabilmek için de KOSGEB’in sizden istediği belli başlı durumlar mevcuttur. Bunların başında İşletmenin kârlılık ve vergi oranı, işletmedeki çalışan personel sayısı ve yine hazırlayacak olduğunuz iş ilanları detayları şeklinde sıralayabiliriz.
KOSGEB hibe kredileri ülkemizde girişimcilere sağlanan bu faydayı doğru bir şekilde kullanabilmek ve Sizlerde maaşlı Çalışmak yerine kendi ticareti hayatınızı kurmak istiyorsanız KOSGEB’den bu krediyi kullanmak oldukça avantajlı olacaktır. KOSGEB’den bu Kredi alabilmek için daha önce üzerinize açılmış bir işletmenin bulunmaması gerekiyor. Özellikle kadın girişimcilere KOSGEB’in daha rahat ve hızlı bir şekilde kredi verdiği bilmenizde fayda var” diye ifade etti.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: KOSGEB, Hibe, Desteğinden, Faydalanabilirsiniz,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5