Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 02:38 Bu haber 1010 kez okundu
 
Keven, Sarıkaya'ya Söz Verildi Tutulmuyor
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Yozgat Sarıkaya halkına verilen yüksekokul vaatlerini gündeme getirdi.
Gündem Haberi


CHP Yozgat Milletvekili Keven TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Yozgat Sarıkaya, Roma döneminden kalan tarihi termal kaynaklarıyla büyük bir mirasa sahiptir. Sarıkaya ilçemizde bulunan termal kaynaklar uzunca bir süredir fizik tedavi alanında hizmet verecek, fizyoterapist yetiştirecek bir yüksekokula kavuşmayı bekliyor. Bozok Üniversitesi’ne bağlı açılacağı söylenen Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu dönemin valisi, rektörü ve siyasilerce devamlı Sarıkaya halkına müjde olarak açıklandı. Ancak bu 4 yıllık lisans bölümü daha sonra önlisans bölümü olarak değiştirildi. 2017’de ise öğrenci alınacağını dönemin valisi duyurmuşken şuan ortada ne yüksekokul var ne öğrenci var ne de öğretim görevlisi var. Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu lisans bölümü olarak eğitime kazandırılması gerekiyor. Akademik personeller için biran önce kadro temin edilmeli ve ilana çıkılmalıdır. Akademik personellerin temininde yaşanan sıkıntılar biran önce giderilmelidir.”

Çeşitli seçim dönemlerinde Sarıkaya halkına verilen vaatlerin tutulmasını isteyen Ali Keven, ‘Sarıkayalıları üzmeyin, kızdırmayın, oyalamayın’ dedi.

“Müjde diye açıkladığınız vaatlerinizin hiç birinin peşine düşüp akıbetini merak etmiyorsunuz. Sarıkaya halkını daha fazla oyalamaya hakkınız yok. Sarıkayalıları üzmeyin, kızdırmayın, oyalamayın”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Keven,, Sarıkaya'ya, Söz, Verildi, Tutulmuyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5