Haber Detayı
23 Eylül 2016 - Cuma 02:25 Bu haber 2096 kez okundu
 
Kent Meydanı ve Otopark Projesinin Stardı Verildi
Yozgat’ın en büyük sorunu olan otopark sorununa Yozgat Belediyesi “Yeni Kent meydanı ve Otopark Projesi” ile çözüyor. 15 milyon 717 bin liralık bir bedelle ihaleye verilen projede, yer altına 3 katlı 350 araçlık yapılacak otoparkın üst kısmı ise kent meydanı olarak kullanılacak.
Gündem Haberi


Yozgat Belediyesi tarafından, Yozgat’ta otopark ve trafik sorununa çözüm üretilmesi için hazırlanan Yeni Kent meydanı ve Otopark Projesi hayata geçiyor. Yozgat’ın ciddi manada trafik ve otopark sıkıntısı çeken bir şehir olduğunu belirten Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, yaşanılan bu sorunun son iki yılın sorunu olmadığını hatırlattı ve 40 yıllık bir soruna çözüm üretmeye çalıştıklarını söyledi.

EN BÜYÜK İHTİYACA CEVAP VERECEK

Yeni Kent Meydanı ve Otopark Projesi’nin bugüne kadar Yozgat Belediyesi’nin yapmış olduğu en büyük projelerden biri olduğunu ifade eden Arslan, “İnşallah Yozgat için hayırlı olur. Yozgat, ciddi manada trafik sıkıntısı ve otopark sıkıntısı çeken bir şehir. Biz sıkıntının zaten farkındayız, çözüm için ne gerekiyorsa onu yapmanın arayışı içindeyiz. Proje tamamlandığında Yozgat’ın en büyük ihtiyaçlarından birisine cevap vermiş olacağız” şeklinde konuştu.

40 YILLIK SORUNA NEŞTER VURDUK

Yozgat’ta otopark ve trafik sorununun birden bire oluşmadığını vurgulayan Arslan, “Zaman zaman bazı hemşerilerimiz, otopark ve cadde üzerinden bana karşı bir karalama kampanyası yapmak istiyorlar. Bu sorun benim sorunum değildi. Biz 40 yıllık soruna neşter vurduk. Yozgat 1977’den beri betonlaştı. Yozgat betonlaşırken kimse bu günleri düşünmedi. Bugün Yozgat’ta otopark sorunu varsa trafik sorunu varsa bu Kazım Arslan’ın, son iki yılın sorunu değil. Bu sorun son 40 yılın sorunudur. Ama bu onları sorunu diye duyarsız kalmadık, bu sorunu da böylece çözmüş olacağız” dedi.

700 GÜNDE TAMAMLANACAK

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Arslan, projenin 700 gün içerisinde tamamlanacağını ve 15 milyon 717 bin liraya maal olduğunu söyledi. Arslan, “ Burada 4 dönümlük bir arazi üzerinde çalışıyoruz. Yer altına 3 kat inmek suretiyle 350 araçlık bir otopark yapacağız. 20 Eylül’de yer teslimini yaptık. İnşallah 700 gün içerisinde otopark tamamlanıp Yozgat’ın hizmetine sunulmuş olacak. Yaklaşık 15 milyon 717 bin lira ihale bedeliyle projeyi gerçekleştirmiş olacak. Yozgat’ımızın insanına yeni bir yaşam alanı çıkarmaya çalışıyoruz. Otoparkın yanı sıra araç yıkama istasyonları olacak. Son derece mükemmel bir parkı Yozgat’a sunmuş olacağız. Üzerinde de insanlarımızın çoluk çocuğuyla rahatça gezebileceği bir sosyal alan olacak” açıklamalarında bulundu.

YENİ OTOPARK CELALATİK BAHÇESİ

Celal Atik Ortaokulu’nun bahçesini geçici süreyle otopark kullanımına açtıklarını da açıklayan Arslan, “Otoparkın yapılmaya başlanmasıyla birlikte otoparktan istifade eden hemşerilerimiz biraz daha sıkıntı çekecekler. Ama bu sıkıntıyı hep birlikte çekeceğiz. Buradaki sıkıntıyı hafifletmek için bugün itibariyle Celal Atik Ortaokulunun bahçesini otopark olarak düzenledik. Hemşerilerimiz orayı kullanabilecekler. Vali Beyle’de görüşeceğiz Sakarya Ortaokulu buradan taşındı, oranında bahçesini otopark olarak kullanmak istiyoruz” ifadelerini verdi.

“YAPILMAYAN İŞLERİ YAPIYORUZ”

Arslan açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü “Yapılmayan birtakım işleri yapıyoruz ve zorluklarla yapıyoruz. Bunları yaparken kırılan da üzülende olacak. İsteriz ki kimseyi üzmeyelim. Ama ne yapalım insanlar kırılıyorsa kırılsın bizim için önemli olan 80 bin Yozgatlının memnuniyetidir. Onların huzuru için 800 kişiyi küstürüyorsak onları da küstürmekten geri durmayız. Bizim tek gayemiz şahısları memnun etmek değil, Yozgat’ın tümünü memnun etmek. Yozgatlıyı memnun etmek.”

YOZGATLI ÖNCE KENDİNE BİR GERİYE BAKMALI

Yozgat için bir şeyler yapmaya çalıştığını anlatan Arslan, “Eğer Yozgat bugün geri kalmışsa Yozgatlı bugün kendine bakması gerekiyor. Çalışmak isteyen bu memlekete hizmet etmek isteyen insanları dilleriyle nasıl bıktırdıklarını nasıl kaçırdıklarını gözlerinin önüne getirmeleri lazım. Onun için biz her şeye kulağımızı tıkadık. İftiracılara, yalancılara inat Yozgat’ı yaşanabilir bir şehir yapmak için elimizden geleni yapacağız. Ben saat kulesinin önünde ayakkabı boyacılığı yaparken de Yozgat adına bir şey yapmak için düşüyordum. Bugün saat kulesinin 100 metre yukarısında belediye binasında bu şehrin belediye başkanlığını yapıyorum ve gene aynı heyecanla Yozgat için Yozgatlı için bir şeyler yapamaya çalışıyorum. Kim ne konuşuyorsa konuşsun. Bu kervan yürüyecek. Ben inanıyorum ki 10-20 sene sonra bize rahmet okuyacaklar” şeklinde konuştu.

BÜTÇEMİZİ 3’E KATLADIK

Son olarak göreve geldikleri yıl itibariyle Yozgat Belediyesi’nin bütçesini 3 katına çıkardıklarını da paylaşan Arslan, “2013 senesinde ben göreve gelmeden önce Yozgat Belediyesi’nin bütçesi 39 milyon liraydı. 2014’te 53 milyon liraya çıkardık bütçeyi. 2015’te 77 milyona çıkardık. Bu sene 95-100 milyon liraya çıkarmaya çalışacağız. 3 yıl içerisinde Yozgat Belediyesi’nin bütçesini 3’e katladık. Katlarken üzülen de olacak kırılan da ama kimse kusura bakmasın, kimse Yozgat’tan Yozgatlıdan üstün değil. Ben Yozgat halkının fiili desteklerini ve dualarını bekliyorum. Önemli olan Yozgat’tır. Yozgat için her şeye kulağımızı tıkadık” açıklamalarına yer verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kent, Meydanı, ve, Otopark, Projesinin, Stardı, Verildi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5