Haber Detayı
13 Ekim 2015 - Salı 01:06 Bu haber 997 kez okundu
 
Kaytan, Yozgat Ak Partiye Verdiği Desteğin Karşıkığını Alamadı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili adayı Onur Kaytan, Yozgat’ın AK Parti'ye verdiği desteğin karşılığını 13 yıldır alamadığını söyledi.
Siyaset Haberi


CHP Yozgat milletvekili adayı, 1 Kasım’da Yozgat’tan milletvekili seçildiğinde CHP’nin Merkez Türkiye Projesi’nin Yozgat olacağını ifade etti.

 

Yozgat halkının AK Parti iktidarına verdiği desteğe göre Yozgat’ın altın çağını yaşaması gerektiğini vurgulayan Kaytan, “Yozgat AK Parti iktidarı ile buharlaşmıştır. Yozgatlı doğduğu toprakları terk etmiş, 250 bin Yozgatlı ekmek bulmak için başka şehirlere göç etmiştir. Esnafımız, çiftçimiz icralık oldu. Büyük bir ekonomik kriz içerisinde ayakta durmaya çalışıyorlar. Çiftçi 5 tonun üzerinde buğday satarsa ancak 1 ton mazot alabilmektedir. 3 ton buğday satarsa 1 ton gübre alabilmektedir. Mazot gübre fiyatları yükselirken, AK Parti iktidarında çiftçinin ürettiği ürün sürekli düşmüştür. Esnafımız sattığı ürünün yerine yenisini koymakta zorlanmaktadır, iş yapamayan esnaf, tarlasından gelir elde edemeyen çiftçi köyünü terk etmek zorunda kalmıştır.” diye konuştu.

 

Yozgat’ta işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğunu kaydeden CHP Yozgat milletvekili adayı sözlerini şöyle sürdürdü: “AK Partili milletvekilleri Yozgat’a üçüncü organize sanayi bölgesini kuracaklarını söylüyor. İkinci organize sanayi bölgesi dedikleri özel bir şahsa ait fabrika sahası. Öncelikle birinci organize sanayi bölgesinin için doldurup, orada çalışan işletmelerin, sorunlarını çözümlesinler, oradaki iş adamlarımıza destek olsunlar. Birinci organize sanayi bölgesini doldurmadan ikinci, üçüncünün sözünü vermek vatandaşı kandırmaktan başka bir şey değildir. Duble yol diyorlar. Yozgat’ın duble yol çalışmaları yılan hikayesine dönmüştür. Bir türlü bitirilemediği gibi onlarca vatandaşımız canından olmuştur. Yine hızlı teren dediler, ne zaman geleceğini bilen dahi yok. Havaalanı diye hiçbir şey yok. AK Parti olmayan şeyleri olmuş gibi göstererek vatandaşımızı kandırıyorlar.”

 

1 Kasım’da Yozgat’ta milletvekili seçildiklerinden CHP’nin 'Merkez Türkiye Projesi’nin Yozgat olacağını vurgulayan Kaytan, sözlerini şöyle tamamladı: “Merkez Türkiye Projesi kapsamında Anadolu'ya kurulacak 'mega kent' ile 2 milyon 200 bin kişilik istihdam yaratılacak. Projenin en önemli olan kısmı Türkiye’nin ortasında olması, limanlara eşit mesafede olması, ulaşımı kolay olmasıdır. Biz Yozgat’tan milletvekili seçildiğimizde bu projeli Yozgat’a uygulayacağız. O yüzden biz bütün halkımızda bir defaya mahsus ödünç oy istiyoruz. Biz söz verdiklerimizi yapamaz isek sandıkta hesabını bize zaten soracaklardır. Biz Yozgat için Yozgatlı için, Türkiye için yola çıktık. 1 Kasım seçimleri çok önemli bir seçimdir. Vatandaşımızın sandık başında vicdanını dinlesin bugünkü durumdan memnun ise oyunu versin, memnun değil ise CHP’ye oy vermelerini istiyorum. Sandığa gittiğiniz zaman elinizi vicdanınıza koyun eğer karnınız tok, uykunuzu rahat uyuyorsanız bildiğinizi yapın, ama karnınız aç, uyku uyuyamıyorsanız, çocuklarınızı okutamıyorsanız buyurun CHP'ye 1 Kasım da oy verin”

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kaytan,, Yozgat, Ak, Partiye, Verdiği, Desteğin, Karşıkığını, Alamadı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5