Haber Detayı
06 Ekim 2015 - Salı 11:15 Bu haber 1151 kez okundu
 
Kaytan'a Açık Destek
1 Kasım seçimlerinde Yozgat 1’nci sıra CHP milletvekili adayı Onur Kaytan STK ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor. Kaytan ziyaretler kapsamında Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık’ı makamında ziyaret etti.
Siyaset Haberi


Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, "Onur Kaytan inşallah 1 Kasım'da kazanmasını TSO olarak gönülden istiyoruz. İnşallah seçilir. Buna hem bilgisi, birikimi, hizmet aşkıyla bu işi çok güzel yapar" dedi.

Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, 2009 TSO seçimlerinde Onur Kaytan’ın da içerisinde bulunduğu genç bir ekiple girdikleri hatırlattıktan sonra şunları söyledi: " Onur Kaytan kişiliği, karakteri ve özünde taviz vermeden doğru bildiği inandığı, 'Yozgat için ne yapabilirim' diyerek bizimle birlikte yürüdü. Şimdi de daha önce il başkanlığı yaptığı partisinde milletvekilliği adayı oldu. İnşallah 1 Kasım'da kazanmasını TSO olarak gönülden istiyoruz. İnşallah seçilir. Buna hem bilgisi, birikimi, hizmet aşkıyla bu işi çok güzel yapar.”

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, siyasilerin ilin sanayi ve ticaretini önemsemediğini belirterek, “Önemseyenler Yozgat TSO’yu ziyaret eder” dedi.

TSO ÖNEMSENMİYOR

Yozgat’ta siyasi parti temsilcileri ve milletvekili adayları 1 Kasım seçimleri öncesinde ziyaret turlarını sürdürüyor. 1 Kasım seçimlerine iddialı hazırlanan CHP heyeti TSO Başkanı Metin Özışık’ı makamında ziyaret etti. CHP İl Başkanı Ali Keven, Merkez İlçe Başkanı Bayram Aslaner, Milletvekili Adayı Onur Kaytan ve parti yöneticilerinin hazır bulunduğu ziyarette, TSO Başkanı Metin Özışık, siyasilere mesaj verdi. Yozgat sanayi ve ticaretinin önemsenmediğini dile getiren Özışık, siyasilerin TSO’yu ziyaret etmemekle, sanayiye ve ticarete verdikleri önemi ortaya koyduklarını öne sürdü.

SEVDAMIZ YOZGAT

2009 TSO seçimlerinde Onur Kaytan’ın da içerisinde bulunduğu genç bir ekiple girdiklerini hatırlatan Özışık, “Onur Kaytan ile beraber ekip oluşturmuştuk ve bir takım olduk. Bu süreçten Onur Kaytan bizimle yürüttüğü çalışmada kişiliği, karakteri ve özünde taviz vermeden doğru bildiği inandığı, 'Yozgat için, memleketim için ne yapabilirim' diyerek yürüdü. Şimdi de daha önce il başkanlığı yaptığı partisinde milletvekilliği adayı oldu. İnşallah seçilir. 1 Kasım tarihinde TSO olarak gönülden istiyoruz. Buna hem bilgisi, birikimi, hizmet aşkıyla bu işi çok güzel yapar. Ticaret ve Sanayi Odasına gelmek için Yozgat sanayisini önemsemek gerekir. Önemsemiyorsanız zaten gelmiyorsunuz anlamına gelir. Ticaretimizin ve sanayisinin ne durumda olduğunu Yozgat’ta en iyi bilen de benim.”

AKP KAMUOYUNU YANILTIYOR

CHP Milletvekili adayı Onur Kaytan ise Yozgat’ın zor bir bölge olduğuna dikkat çekti. Kaytan, şunları söyledi:

“Biz zorla mücadele etmeyi seven insanlarız. Dolayısıyla bulunduğumuz ortamda hem coğrafi açıdan hem de sanayi açısından zor bir bölge. Bu bölgede mücadeleye başladık ve sürdüreceğiz. Yine zor bir yola çıktık. Bizim şartlarımız belli. Karşımızda bir AKP yok AKP hükümeti var. Bastırıcı unsura karşılık mücadele vermeyi sürdürüyoruz. Buradaki mücadelemizin ana hedefi Yozgat’tır. Ben Yozgat milliyetçiliğimi ve Yozgat sevdamı ön plana çıkarıyorum. 13 yıllık AKP döneminde yalan söylemleriyle kandırmış olduğu bir kamuoyu var. Çıkıyorlar 3’üncü sanayi bölgesini açtık diyorlar. Merak ediyorum, mevcut OSB’yi doldurabilmişler mi? veya onu söyleyen milletvekili arkadaşlarımız OSB’de hangi işadamımıza uğramış, hangisinin sıkıntılarıyla uğraşmış ona bakmak lazım.

MERKEZ TÜRKİYE PROJESİNİ YOZGAT’TAN BAŞLATMAK İSTİYORUZ

Yozgat’ta ilgili göç diyoruz. Buharlaşıyoruz dedikçe yanlış bilgiler var denildi. 13 yıllık iktidarda o yanlışlıkları düzeltemediyseniz demek ki hata sizlerde. Bizim merkez Türkiye projemiz var. Ama hangi ilde olacağı belli değil. Baktığımız zaman Türkiye’nin ortasında ve Anadolu’da olacak. Ulaşım ağı, demiryolu ağının olması limanlara yakın olması. Bu açıdan bakıldığında Yozgat bulunmuş bir nimet olarak düşünüyorum. Çünkü istihdama yönelik çalışmalar açısından göçü engelleyebilmek adına yapılan büyük bir proje. Ben burada sizlerin huzurunda merkez Türkiye projesi hayata geçtiğinde CHP iktidarında bizlerde eğer Yozgat milletvekili olursak Yozgat ayağında başlaması için destek olacağımıza söz veriyorum. İstikrar diyorlar. İstikrarın kelime anlamını bilmeden diyorlar. İstikrar sanayici ve işadamını, başını tehdit etmekse, birileri üzerinde baskıcı unsur oluşturarak eğer kendilerinin egosunu tatmin etmekse biz bu istikrarın karşısındayız.”

Kaynak: (yozgatyenigün) - yozgatyenigün Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kaytan'a, Açık, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5