Haber Detayı
03 Kasım 2015 - Salı 10:16 Bu haber 1557 kez okundu
 
Kaylar, Gelecekte Kazanan Yozgat Olsun
Türkiye'de bağımsız adaylar ve 14 partiyi aldığı oyla geride bırakmasına karşın milletvekili seçilemeyen eski bakanlardan Lutfullah Kayalar, kendisine destek olan herkese teşekkür etti.
Siyaset Haberi


Yozgat’tan bağımsız milletvekili adayı olan, diğer illerdeki bağımsız adaylar ile seçime katılan 14 partiden daha fazla oy almasına karşın milletvekili seçilemeyen eski bakanlardan Lutfullah Kayalar, ''Gelecekte kazanan Yozgat olsun'' temennisinde bulundu.

Yozgat’ın önemli siyasetçilerinden biri olan ve daha önce TBMM’de 5 dönem üst üste milletvekilliği ile birlikte Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye Bakanlığı görevini yürüten Lütfullah Kayalar, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimlerinde memleketi Yozgat’tan bağımsız aday oldu. 'Yozgat bir tarih yazacak' sloganıyla yola çıkan Kayalar, sandık sonuçlarına göre hemşerilerinden ciddi bir destek gördü, il genelinde 14, Türkiye genelinde ise 3 siyasi parti ile bağımsız adaylardan daha fazla oy aldı. Kayalar, gerçekleştirdiği başarılı seçim çalışmalarının ardından 28 bin 664 oy ile tüm oyların yüzde 11.4’ünü toplamasına karşın milletvekili seçilemedi.

Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, seçim sonrasında yayınladığı mesajında, seçmenlere teşekkür etti, sonuçta kazananın Yozgat olmasını istedi. Kayalar, mesajında şu görüşlere yer verdi:

''Yozgat ve Türkiye için çıktığımız yolda, 28 bin 644 hemşerimizin desteğini aldık. Bu Türkiye genelinde bağımsızlar içinde en yüksek oydur. Tüm zorluklara rağmen, bize bu desteği sağlayan değerli Yozgatlılarımıza gönülden şükranlarımı sunuyorum. Siyaset bir gönül ve mücadele işidir. Yozgat ve Türkiye genelinde çıktığımız yolda yürüyüşümüze Allah'ın izniyle devam edeceğiz. Bizim bağımsız olarak aldığımız oy seçimlerde kazanmamıza yetmemiştir. Ancak, diliyorum ki; gelecekte kazanan Yozgat olsun. Yaptığımız kampanya döneminde bize destek olan hemşerilerime, sivil toplum kuruluşlarına, değerli basın camiamıza da çok teşekkür eder, saygılar sunarım.'' 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kaylar,, Gelecekte, Kazanan, Yozgat, Olsun,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5