Haber Detayı
17 Ekim 2015 - Cumartesi 22:30 Bu haber 1130 kez okundu
 
Kayalar, Türkiye'de Siyasi Boşluk Var
Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, 1 Kasım sonrasında gündeme gelecek olan siyasi oluşumla ilgili yöneltilen soruları yanıtlarken, halkın yüzde 64’ünün siyasi bir boşluğun olduğuna inandığını söyledi.
Siyaset Haberi


Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinde yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretinde bulundu. 1 Kasım sonrasında gündeme gelecek olan yeni siyasi oluşumlarla ilgili yöneltilen soruları da yanıtlayan Kayalar, halkın yüzde 64’ünün siyasi bir boşluğun olduğuna inandığını söyledi.

Kayalar, Sorgun ilçesinde yürüttüğü seçim kampanyası esnasında Volkan Acer isimli Veteriner Hekim, devlet kurumlarına halkın güveninin kalmadığını belirterek, ‘halkın; beklentilerine karşılık verebilecek, yeni bir siyasi oluşumun beklentisi içerisinde olduğunu’ belirtti. Kayalar, 1 Kasım seçimleri öncesinde siyasi bir kampanyanın yapıldığını hatırlatarak, ‘’Bu kampanyada, partilerin en büyüğü bile Vali, Kaymakam, Jandarma Komutanı, Emniyetçilerle bir kampanya yürütüyor. Dün halkın içerisindeydiler, bugün bürokratlarla birlikteler. Halktan koptular, statükoya girdiler’’ dedi.

Bunun sonucunda Türkiye’de siyasi bir boşluğun olduğuna vurgu yapan Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Kayalar, ‘’Bu siyasi boşluğu doldurabilmek için bu yola bir hissiyatla, el yordamıyla çıkmıyoruz. Araştırmalar yaptırdık, bu araştırma sonuçlarında ‘siyasi boşluk var mı?’ sorusuna halkın yüzde 64’ü ‘vardır’ diyor’’ diye konuştu.

Kayalar, yurdun farklı bölgelerinden kendisini arayanların olduğunu da belirterek, ‘’Bu insanlar ‘1 Kasımda oyumuzu nereye vereceğimizi bilmiyoruz, bekliyoruz’ diyorlar. Böyle bir belirsizlikten sağlıklı sonuç alabilir misiniz? Alamazsınız, alamayacaksınız. Biz buradan bağımsız olarak çıkarsak, güçlü bir şekilde çıkarsak işte o zaman bizim elimizden o siyasi boşluğu dolduracak siyasi oluşumun başında olmamızı kimse engelleyemez’’ ifadesini kullandı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kayalar,, Türkiye'de, Siyasi, Boşluk, Var,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5