Haber Detayı
19 Ekim 2015 - Pazartesi 03:47 Bu haber 1287 kez okundu
 
Kayalar,Her Gittiği Yerde Sev giyle Karşılanıyor
Yozgat eski milletvekillerinden Yusuf Bacanlı ve Çekerek ilçesi eski Belediye Başkanı Duran Özkan da, Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar'ın yanında yer aldı.
Siyaset Haberi


Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar'a destek her geçen gün artıyor. Çekerek ilçesindeki seçim karargahının açılışında Yozgat eski milletvekillerinden Yusuf Bacanlı ve Çekerek ilçesi eski Belediye Başkanı Duran Özkan da Kayalar'ın yanında yer aldı.

Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lutfullah Kayalar, seçim karargahının açılışı için gittiği Çekerek'te ilçe girişinde kalabalık bir vatandaş gurubu tarafından karşılandı. Uzun bir araç konvoyu ile Çekerek'e giriş yapan Kayalar, seçim otobüsünün içerisinden ilçe halkını selamladı. Kendisini karşılayanlar arasında yer alan Yozgat eski milletvekillerinden Yusuf Bacanlı ve Çekerek eski Belediye Başkanı Duran Özkan ile bir süre görüşen Kayalar, daha sonra dualar eşliğinde seçim karargahının açılışını gerçekleştirdi. Karargah önünde toplanan kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Kayalar, ''Çıktığımız bu yol sadece onur ve gurur verici Yozgat milletvekilliği için değildir'' diyerek konuşmasına başladı, Türkiye'de 1 Kasım seçimlerinden sonra oluşacak yeni bir siyasi oluşumun ayak seslerinin hissedilmeye başladığını söyledi. Kayalar, ''Yeni bir siyasi oluşum bütün insanların beklediği demokrasiyi tam uygulayan, adalet sistemini tam uygulayan, hukukun üstünlüğünü uygulayan, insanların güvenle bir birine baktığı, Türkiye'nin huzurunu isteyecek olan bir yeni siyasi oluşum geliyor. Biz olsak da geliyor olmasak da geliyor. Ama Yozgat milletvekilliği ile birlikte bir bağımsızı çıkarabilirse bilelim ki 1 Kasım akşamında bütün Türkiye, Yozgat'ı konuşacak. Bu Yozgat'ın; Rize, Konya, Kayseri'nin ardında Türkiye'nin yönetiminde söz sahibi olacağı bir seçim önümüze geliyor'' dedi.

Çekereklilere, ''Ya bu günkü gibi sıradan olmaya devam edeceğiz, ya da Yozgatlı gücünü gösterecek, Türkiye'ye karşı Yozgat'tan bir tarih yazacak'' diye seslenen Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lutfullah Kayalar, ''Allah'ın izni ile Yozgat'ımızın köylerinden ve beldelerinden o tarihi yazabilirsek, sizin yazdığınız o tarihi bütün Türkiye'ye hece hece okutmak benim görevimdir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. O yüzden bu seçim sadece bir milletvekilliği seçimi değildir. Türkiye'de bir yeni oluşumun ateşinin Çekerek'ten, Yozgat'tan, Cumhuriyet meydanından yakıldığı bir seçim olacaktır. Yozgat'ın seçimi bütün Türkiye tarafından takip edilen bir seçim haline gelmiştir. Bizim eksiklerimiz var, yapılmayan işlerimiz çok, göç sorunu en had safhada devam ediyor. Ben hayatımı Yozgat'a, Çekerek'e, köylerine adadım. Allah kısmet ederse, bu can bu tende bulunduğu müddetçe yine Yozgat'la birlikte ama bu sefer Türkiye'ye doğru yürüyeceğiz'' diye konuştu.

Karargah binası karşısında bulunan ilçe çay bahçesindeki vatandaşların çay davetini karşılıksız bırakmayan Lutfullah Kayalar, burada çay içip Çekereklilerle sohbet etti, esnaf ziyaretinde bulundu.  

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kayalar,Her, Gittiği, Yerde, Sev, giyle, Karşılanıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5