Haber Detayı
15 Ekim 2015 - Perşembe 09:31 Bu haber 1831 kez okundu
 
Kayalar'a Eski Bakanlardan Destek
Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, Seçim Karargahı açılışı için gittiği Yerköy ilçesinde coşkulu kalabalık tarafından karşılandı. Kayalar'ın Yerköy ilçesindeki programına eski bakanlardan İlhan Aküzüm, Ali Doğan ve Nejat Arseven de katıldı.
Siyaset Haberi


Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar'a eski bakan arkadaşları da destek verdi. Turizm eski Bakanı İlhan Aküzüm, Devlet eski Bakanı Ali Doğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Nejat Arseven, Kayalar'ın Yerköy ilçesindeki seçim karargahının açılış törenine katıldı.

Kayalar, Yerköy ilçesinde seçim karargahının açılışı öncesinde araç konvoyu ile ilçe merkezinde ve bazı mahallelerinde tur atıp, seçim otobüsü içerisinden halkı selamladı. Kayalar, seçim karargahının bulunduğu ilçe merkezine geldiğinde otobüsten inip, esnafı ziyaretinde bulundu, sokakta karşılaştığı vatandaşlarla ayak üstü sohbet etti. Karargah önünde toplanan kalabalığın isteğini kırmayan Kayalar, seçim otobüsü üzerine çıkarak, bir konuşma yaptı. Kayalar, görevde bulunduğu dönem içerisinde Yozgat'a ve Türkiye'nin her bölgesine en iyi hizmeti verebilmek için çalıştıklarını belirterek, ''Hizmet ederken resmi kurumlara siyaseti sokmadık, kimseye baskı yapmadık, herkesin düşüncesine saygı duyduk. O nedenle siyaset alanında yüzümüz ak, başımız dik. Siyaset; alın alına, göz göze bakarak yapılır. Siyaset, buralara çıkıp, alnı açık konuşabilmektir. Dün yaptık, bugün alnımız açık, başımız dik sizlerin karşısına çıktık konuşuyoruz'' dedi.

Türkiye'nin önemli tarım bölgelerinden olan Yozgat'ta bakanlığı döneminde tarım alanlarının sulanması noktasında hizmetler yaptıklarını hatırlatan Kayalar, ''Tarım alanlarını sulamak üzere barajlar, göletler yaptırdık. Bunlara bugüne kadar bir yeni ilave yok. İstedik ki; kurak topraklar sulansın, çiftçimiz, köylümüz daha bol ve kaliteli ürünler üretip, ekonomik yönden de güçlensin. Dün yaptık, yarın görev verdiğiniz takdirde yine yaparız'' diye konuştu.

Kayalar, konuşmasının ardından seçim karargahının açılışını gerçekleştirdi, bu arada daha önce birlikte aynı kabinede görev yaptığı arkadaşlarının sürpriz ziyaretiyle karşılaştı. Turizm eski Bakanı İlhan Aküzüm, Devlet eski Bakanı Ali Doğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Nejat Arseven, Kayalar'a desek vermek üzere geldikleri Yerköy ilçesinde vatandaşlarla da sohbet etti. Kayalar, eski kabine arkadaşlarıyla bir süre görüşüp, hasret giderirken, Türkiye'ye de birliktelikleriyle mesaj verdi.

Kayalar, Yerköy ilçesinde esnaf ve köy ziyaretlerini sürdürdü. Bazı vatandaşlar, Kayalar'a sarılıp, sevinç gözyaşı döktü.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kayalar'a, Eski, Bakanlardan, Destek,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5