Haber Detayı
27 Ekim 2015 - Salı 10:48 Bu haber 1410 kez okundu
 
Kayalar'a Davullu-Zurnalı Karşılama
Sarıkaya, Çekerek ve Kadışehri ilçelerinden sonra Aydıncık ilçesinde de miting düzenleyen Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Lütfullah Kayalar, yol üzerindeki belde ve köyleri de ziyaret edip, vatandaşlarla sohbet etti.
Siyaset Haberi


Yozgat Bağımsız Milletvekili Adayı Tarım, Orman, Köyişleri ve Maliye eski bakanlarından Lütfullah Kayalar, Sarıkaya, Çekerek ve Kadışehri ilçelerinden sonra Aydıncık ilçesinde miting düzenledi. Kayalar, Yozgat’tan Aydıncık ilçesine giderken yol üzerindeki bazı köylerle birlikte beldelere de uğrayıp, seçmenle sohbet etti.

Bağımsız aday Lütfullah Kayalar, Sorgun ilçesinin Doğankent ve Eymir, Saraykent ilçesinin de Dedefakılı beldesine giderek vatandaşlarla sohbet etti. Kayalar, Aydıncık ilçesine gelişinde ise Şebek bölgesinde kalabalık bir vatandaş tarafından davul-zurna eşliğinde karşılandı, miting alanına geldiğinde ise iki koç kurban edildi. Kayalar, Aydıncık ilçe meydanında toplanan kalabalığa hitaben yaptığı konuşmada, 1 Kasımda seçim olmasına karşın, siyasi partilerin liderlerinin Yozgat’a seçim de bile gelmediklerine dikkat çekerek, ‘’Yozgat'ta seçim yok mu? Var. Bütün siyasi partilerin genel başkanları oy istemek için bile Yozgat'a uğramıyorlarsa seçimden sonra bunlar Yozgat'ı hatırlar mı? Oy istemek için bunlar Yozgat'a gelmediler. Yani bunların nezdinde Yozgat'ın hiç bir itibarı yok. Bunlar Yozgat'ı görmüyorlar. Şimdi Yozgatlı gelin birleşin, Yozgat'ı görmeyenlere bir bağımsızı çıkartarak, 'bakın siz görmediniz ama biz size neyi gösterdik' deyin. Seçim bu seçimdir. Türkiye'nin önündeki ışık olan, Türkiye'nin ümidi olarak artık bütün genel başkanların dile getirdiği 5'inci partinin genel başkanını 1 Kasımda seçeceksiniz, Lütfullah Kayalar'ı seçeceksiniz’’ dedi. 

Yozgat’ın bir tarım kenti olduğunu hatırlatan Kayalar, kendisinin görevde olduğu dönem içerisinde 26 gölet 2 baraj yaptıklarını, sulanabilir tarım arazilerinin tamamının sulanabilmesine yönelik projeleri tamamladıklarını belirtti. Kayalar, ‘’Tarımsal üretim bu şekilde artırılır, istihdam bu şekilde artırılır ama o günden bu güne kadar bu barajlara, göletlere bir tane bile ilave yapılmadı. Yamula Barajını projelendirdik. Elektrik üretiminin yanında tarım alanlarını da sulamasını planlanan bu barajın elektrik üretim tesisleri tamamlandı. Aradan 13 yıl geçti Yamula Barajının Boğazlıyan, Yenifakılı bölgesinin bir bölümünü sulayacak olan sulama bölümünün tamamlanması için kimse ilgilenmedi, tamamlanamadı. Allah kısmet eder, sizlerin de desteği ile yeniden göreve gelirsek bunu tamamlamakta bizim görevimiz olacaktır’’ diye konuştu.  

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kayalar'a, Davullu-Zurnalı, Karşılama,
Haber Videosu
Diğer Fotoğraflar
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5