Haber Detayı
17 Ekim 2016 - Pazartesi 12:40 Bu haber 1344 kez okundu
 
Kayaalp, Yozgat Güreş Eğitim Merkezinde Bulunan Sporculara Malzeme Yardımında Bulundu
Son olarak Rio Olimpiyatlarında gümüş madalya alarak göğsümüzü kabartan Dünya ve Avrupa Şampiyonu Rıza Kayaalp kendisinde bir zamanlar güreşe başlayarak yetiştiği Yozgat Güreş Eğitim Merkezinde bulunan sporculara malzeme yarımında bulundu. Rıza yapmış olduğu bu hareketle bir zamanlar yetişmiş olduğu Yozgat Güreş Eğitim Merkezini ve orada eğitim alan sporcuları da unutmadığını gösterdi.
Gündem Haberi


HER ZAMAN YANLARINDA OLMAYA ÇALIŞIYORUM

Yozgat Güreş Eğitim Merkezi’nde güreş eğitimi alan sporculara malzeme yardımında bulunarak sporcuların gönlünde ayrı bir yer edinen Dünya Şampiyonu milli Güreşçi Rıza Kayaalp, sporculara eşofman takımı, tişört ve çoraptan oluşan spor malzemesini öğrencilere dağıttı. Şampiyon Kayaalp, 2000 yılında Yozgat Güreş Eğitim Merkezi’nde güreşe başladığını hatırlatarak, “O zaman daha zor şartlar vardı. Ülkemizin krizden geçtiği bir dönemde malzemelerimiz çok iyi değildi. O günleri düşünerek, ben de burada yetişen bir sporcu olarak arkadaşlarımıza, geleceğin şampiyonlarına malzeme yardımında bulundum. Her zaman sporcularımızın yanında olmaya çalışıyorum. Onların geçtiği bu yoldan geçen bir güreşçi olarak hiçbir zaman arkamızdan gelenleri unutmuyoruz. Bir Yozgatlı olarak da güreşçi kardeşlerimizin yanında olduğumu gösteriyorum. İnşallah onlar da bizleri örnek alırlar, ilerde çok çalışarak ülkemize ve Yozgat’ımıza şampiyonluklar getirirler. Bizim tek temennimiz bu. Bu bir hayır işi değil, gönül işidir, bir örnek olmadır benim için. Büyüdüğüm yerdeki bu çocukları unutmamak, onların yanında olmak ve ülkemize yeni şampiyonların yetişmesine vesile olmaktır, onları heyecanlandırmaktır. İşlerine daha iyi sarılmaları için destek olmaya çalışıyorum” dedi.

SPORCULAR APARTAN DAİRESİNDE ÇALIŞMALARIN SÜRDÜRÜYOR

Kendisinin yetiştiği Yozgat Güreş Eğitim Merkezi Binasına çürük raporu verilerek boşaltıldığını ifade eden Kayaalp, “Şu an sporcularımız bir apartman dairesinde güreş eğitimlerine devam ediliyor. İnşallah en kısa zamanda yeni bir bina Yozgat’a kazandırılarak daha iyi imkan sağlanır. İleriki yıllarda ülkemizde birçok şampiyon sporcunun yetişmesi için yapılmasını arkadaşlarla beraber bekliyoruz. İnşallah bu da en kısa zamanda gerçekleşir” diye konuştu.

YAPILAN JESTE TEŞEKKÜR

Sporcular da yapılan malzeme yardımından dolayı Rıza Kayaalp’e teşekkür etti. Ahmet Emin Ekinci, “Rıza ağabeyimize bize bu jestinden dolayı teşekkür ederiz. İlerleyen zamanlarda biz de şampiyon olduğumuzda bizden küçük arkadaşlarımıza aynısını yaparız. Rıza ağabeyimiz sürekli bizim yanımıza geliyor, bizi ziyaret ediyor. Biz de onu örnek alıyor, onun gibi şampiyon olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Kayaalp,, Yozgat, Güreş, Eğitim, Merkezinde, Bulunan, Sporculara, Malzeme, Yardımında, Bulundu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5