Haber Detayı
14 Nisan 2016 - Perşembe 11:08 Bu haber 1312 kez okundu
 
Kardeş Okullar Buluştu
Yozgat merkezde bulunan Erdoğan M. Akdağ Ortaokulu Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulunu kardeş okul olarak seçti ve öğrenciler hazırladıkları çeşitli hediyeleri vermek üzere Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulunu ziyaret etti.
Eğitim Haberi


Kardeş okul etkinliği münasebetiyle Erdoğan M. Akdağ ortaokulu hazırladığı gıda, giyim malzemeleri, bin adet kitap ve Yozgat Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğünün hazırlamış olduğu spor malzemeleri öğrencilere takdim edildi.

Okulların bu güzel dayanışmasına şahitlik etmek üzere ziyarete İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş, İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu, Şube Müdürleri Osman Bat ve Metin Halıcı katıldı.
Öğrenciler ile sohbet eden İl Milli Eğitim müdürümüz Saim Kuş, Erdoğan M.Akdağ Ortaokulu ve Bişek Şehit Adem Kocadağ Ortaokulu öğretmenleri ile küçük bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kuş, “Köy okullarımızın gerçekten ayrı bir havası ve tadı vardır. Her öğretmenimizin köy okulunda az da olsa çalışması kanaatindeyim. Köy okullarında çalışan öğretmenlerimizin mesleki gelişim açısından büyük tecrübe kazanacağına inanıyorum” dedi.
Okulların böylesine güzel dayanışma içeresinde olmasının gerçekten çok mutlu edici bir durum odluğunu söyleyen Kuş, “Görüldüğü üzere mesafeler asla yardımlaşmaya ve paylaşmaya engel değil yeter ki gönül istesin. Merkezdeki bir okulumuzun öğretmen,öğrenci ve velilerin desteğiyle bu güzel köy okulumuzun öğrencilerine ‘’biz sizi kardeş olarak kabul ettik sizde bizi edin’’ demesi manevi bir gönül köprüsünün oluştuğuna işarettir. Umut ediyorum ki bu güzel köprünün etrafı kuru kalmayacak okullarımızın birbirine olan desteği ile ileriki zamanlarda yeşillikler ve çiçekle dolacaktır” diye konuştu.
İl Milli Eğitim Müdürü Kuş son olarak, Bişek Şehit Adem Kocadağ ortaokulu öğretmenlerine gösterdiği güzel misafirperverliğinden dolayı kutlarken, Erdoğan M.Akdağ Ortaokuluna ve emeği geçenlere böylesine güzel bir yardımlaşma örneği sergiledikleri için teşekkür ederim’’ diye söyledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: kardeş okul, M.Akdağ Ortaokulu, Bişek, Şehit Adaem Kocaoğlu, Saim Kuş, İl
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5