Kamberli Köyü Derneği Toplantısı Gerçekleşti
Haber
23 Şubat 2020 - Pazar 13:48
 
Kamberli Köyü Derneği Toplantısı Gerçekleşti
Yozgat’ın Saraykent ilçesi Kamberli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Sorgun’da kurularak 3’ncü toplantısını Cumartesi günü Sorgun MİSSWAK Otelde akşam yemeğinde bir araya gelerek gerçekleştirdi.
Kültür Haberi
Kamberli Köyü Derneği Toplantısı Gerçekleşti

Kamberli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek üyeleri Sorgun MİSSWAK otelde bir araya gelerek birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Kamberli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Tahir Demirel, “Kuruluşunu gerçekleştirmiş olduğumuz Derneğimiz köyümüz ve bizler adına geç kalınmış bir durumdu. Geç kalmış olsak da derneğimizi faaliyete geçirmiş olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Derneğimizi kurmamızın amacı, köyümüz halkının arasında ki birlik, beraberlik, dostluk ve akrabalık bağlarını daha da geliştirerek yeni yetişen gençlerimizin köyümüz kültüründen halkından kopmasın, ihtiyacı olan dernek üyelerimiz olsun olmasın köyümüzde farklı il ya da ilçelerde yardıma ihtiyacı olan tüm köylülerimize yardımcı olmaktır. Bu gün burada yaklaşık 55 üyemiz bulunmakta her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bu birlik ve beraberliğimiz her geçen gün daha da güçlenerek büyüyecektir.

Ayrıca bizlere kapılarını ardına kadar açan hizmette sınır tanımayarak adeta bizleri baş üstünde tutan Sorgunumuzun güzide mekanı olan MİSSWAK Otel sahibi sayın Ömer Yücel bey ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Açmış oldukları bu yeni işletme hem kendilerine hem de Sorgunumuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

MİSSWAK Otel Sahibi Ömer Yücel ise; “Kamberli Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyelerini otelimizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Birlik, beraberlik ve kardeşliğin temellerinin atıldığı tarihi olaya tanıklık etmek bizleri de heyecanlandırdı. İnşallah hayırlı olur. Bizimde üzerimize düşen bir görev olursa seve seve koşarız” diye konuştu.

Dernek üyesi Necdet Meşeci de, bu birliktelik bizlerin birbirimizle daha da kaynaşmasını sağlayacak, gençler birbirlerini tanıyarak kaynaşıp, köy olarak örf ve adetlerimizi sürdürecek, kardeşliği, birlik ve beraberliği gerçekleştirecektir” diye ifade etti.

Denek toplantısına, Dernek Başkanı Tahir Demirel, yönetim kurulu üyeleri Zafer Cansev, Elvan Arıkan, Halit Eser ve dernek üyeleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamberli, Köyü, Derneği, Toplantısı, Gerçekleşti,
Yorumlar
Haber Yazılımı