Haber Detayı
03 Mart 2016 - Perşembe 01:44 Bu haber 1060 kez okundu
 
İlçe Seminerleri Tamamlandı
Bozok Üniversitesi tarafından Yozgat ve İlçelerinde düzenlenen Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri tamamlandı.
Eğitim Haberi


Üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik, kariyer planlaması, meslek seçimi, sınava ilişkin dikkat edilmesi gereken hususlar, üniversite tercihlerine ilişkin detaylar, üniversitemizin eğitim ve öğretim imkânları, bölümlerin tanıtılmasına seminerler Bozok Üniversitesinde görev yapan 20’ye yakın akademisyenin katılımlarıyla tamamlandı.

“Hayatta Kuşanılacak Tek Vazife Varsa; O Da Öğrenmektir”

Üniversiteye sınavlarına hazırlık aşamasında olan lise öğrencilerine maddi imkansızlıklardan daha çok moral ve motivasyonun başarılı olmada daha çok önem arz ettiğini belirterek güncel hayattan ve tarihten örnekler veren Prof. Dr. Kadir Özköse; “Hayatta kuşanabileceğiniz ana vazife öğrenmek, bilmek ve yetişmek. Bugün ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor dönemde başarılı olmasının, kalkınmasının, zengin ekonomisi, güçlü siyaseti ve yarınlara, yüzyıllara gidecek olan bir medeniyeti kurmasının yolu, neslimizin kayıp nesil değil yetişmiş bir nesil olmasından geçmektedir. Sizlerin bilgelik yolunda, bilgelik destanını yazacak kıymette olmanızdır. O nedenle üniversite eğitimi lüks bir eğitim değildir. Olması gereken bir eğitimdir” dedi.

Lise eğitimi üniversite eğitimine hazırlık aşaması niteliğindedir. Bu anlamda liseden sonra bizim, üniversiteyi kazanmamız ailemize ve ülkemize karşı sorumluluğumuzun gereğidir diyen Özköse, “Bu, milletimizin sizden beklediğidir. Gelişmiş ülkeler ancak bilim politikalarıyla geliştiler. Yetişmiş bir neslin vücuda gelmesiyle kalkınmayı sağladılar. Sizler de bu minvalde ülkemizin yetişmiş bireyleri olmalısınız” diye söyledi. 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: İlçe, Seminerleri, Tamamlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5