Haber Detayı
15 Nisan 2016 - Cuma 11:28 Bu haber 1426 kez okundu
 
İl Koordinasyon Kurulu Toplandı
Yozgat İl Koordinasyon Kurulu’nun 2016 yılı birinci dönem toplantısı İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Yerel ve bölgesel kalkınma bakımından değerlendirilmesi yapıldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur başkanlık etti.
Gündem Haberi


İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen koordinasyon kuruluna ilimizde yatırımı bulunan kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Gökhan İkitemur, 2016 yılının birinci dönemi sonu itibariyle 4 milyar 450 milyon TL proje bedelli toplam 252 proje bulunduğunu ve projelerin 2016 yılı ödeneğinin 417 milyon TL olup, 2016 yılının ilk üç aylık döneminde 66,4 milyon TL harcama yapıldığını söyledi. Gökhan İkitemur, projelerin nakdi gerçekleşme oranının ise yüzde 16 olduğunu beyan etti. Vali Yardımcısı Gökhan İkitemur, 252 projeden 23 adetinin tamamlandığını ifade ederek, 165 projede ise çalışmaların devam ettiğini ve 43 projenin ihale aşamasında olup ihalesi başlayan proje sayısının ise 21 olduğu bilgisini paylaştı.

Mahalli idarelerde gerçekleşen projeler hakkında da koordinasyonu bilgilendiren İkitemur, “Mahalli idarelerimizde ise 444 milyon TL proje bedelli toplam 95 adet proje mevcuttur. 280 milyon TL ödeneği bulunan projeler için 2016 yılının ilk üç aylık döneminde 36 milyon TL harcama yapılmıştır. Nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 13’tür” diye konuştu. Mahalli idarelerde 95 proje bulunduğunu aktaran İkitemur, bu projelerin 14 adetinin tamamlandığını ve 60 projede ise çalışmaların devam ettiğini söyleyerek 11 projenin ihale aşamasında olduğunu, 10 projenin ise başladığını sözlerine ekledi.

Açılış konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri kürsüye gelerek 2016 yılının birinci dönem sonu itibariyle yatırımların geldiği nokta ve durum hakkında kurulu bilgilendirdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: İl, Koordinasyon, Kurulu, Toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5