Haber Detayı
21 Temmuz 2020 - Salı 21:49 Bu haber 57 kez okundu
 
İl Koordinasyon II. Dönem toplantısı yapıldı
Yozgat'ta İl Koordinasyon II. Dönem toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında yapıldı.
Gündem Haberi


Yozgat'ta İl Koordinasyon II. Dönem toplantısı Vali Ziya Polat başkanlığında yapıldı.

 

Yozgat Valisi Ziya Polat, Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

 

Vali Polat, burada yaptığı konuşmada, “Genel bütçe ve mahalli idare yatırımı olarak 2020 yılı II. dönem sonu itibariyle; ulaştırma-haberleşme sektöründe 6.4 milyon lira proje bedelli 38 adet, tarım sektöründe 1.1 milyar lira bedelli 62 proje, enerji sektöründe 213 milyon lira bedelli 5 adet proje, eğitim sektöründe 177 milyon lira bedelli 19 adet proje, sağlık sektöründe 140 milyon lira bedelli 10 adet proje, imalat sektöründe 21 milyon lira bedelli 3 adet proje, diğer kamu hizmetleri-sosyal sektörlerde 613 milyon lira bedelli 72 proje ve diğer kamu hizmetleri-iktisadi sektöründe ise 69 milyon lira bedelli 7 adet proje olmak üzere;

 

Toplam 8.7 milyar lira bedelli 216 proje uygulanmaktadır.

 

2020 yılı ilk altı aylık dönem sonu itibari ile ulaştırma-haberleşme sektöründe 488 milyon lira, tarım sektöründe 35 milyon lira, enerji sektöründe 446 bin lira, eğitim sektöründe 19 milyon lira, sağlık sektöründe 5 milyon lira, imalat sektöründe 106 bin lira, diğer kamu hizmetleri-sosyal sektörlerde 23 milyon lira, diğer kamu hizmetleri-iktisadi sektöründe ise 507 bin lira olmak üzere, 571 milyon lira harcama yapılmış, nakdi gerçekleşme oranı ise yüzde 25’dir.

 

216 projeden, 21 adedi tamamlanmış, 140 projede çalışmalar devam etmekte, 32 proje ihale aşamasında olup 23 projeye başlanılamamıştır.” diye konuştu.

 

Vali Polat, emeği geçen herkese teşekkür ederek, Yozgat için hep birlikte çalışacaklarını, tüm kurumlarla birlikte vatandaşlarımızın emrinde ve hizmetinde olduklarını sözlerine ekledi.

 

Daha Sonra toplantıda yatırımcı kurum ve kuruluş temsilcileri, yatırımları ve çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: il koordinasyon toplantısı, yatırım, Vali, Ziya Polat, Yozgat
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5