Haber Detayı
07 Haziran 2016 - Salı 15:47 Bu haber 1215 kez okundu
 
İki STK Temsilcisinden Sorgun'da Önemli Mesaj
Geçtiğimiz hafta içerisinde Sorgun’da açılışı gerçekleştirilen Sorgun Ticaret Odası ve Ziraat Odası Başkanlıklarının hizmet binası açılışı Türkiye’nin iki büyük STK’sının Genel Başkanını da bir araya getirdi.
Gündem Haberi


TOBB Genel Başkanı Hisarcıklıoğlu ile TESKOMB Genel Başkanı Akgül Sorgun’dan önemli mesajlar verdi

Konuşmasında TESKOMB Genel Başkanı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, ‘Esnaf ve sanatkârımıza biz bakıyoruz, yetiştiriyoruz, büyütüyoruz ve Ticaret ve Sanayi Odalarına teslim ediyoruz. Böylece TOBB’a eleman yetiştiriyoruz’ dedi. TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise, ‘TESKOMB’un başarısı bizleri güçlü kılıyor. Siz yetiştirin bizlerde güçlü olalım’ diyerek karşılık verdi.

 Esnaf ve Sanatkârın temel taşı TESKOMB’un temsilcisi olan hemşerimiz Abdulkadir Akgül ile işdünyasının patron kulübü olan TOBB’un Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu Sorgun’da önemli mesajlar verdi. İki Genel Başkan TOBB ve TESKOMB’un birbirini tamamlayan biri yapı olduğunu ifade etti.

BAŞARILI İŞADAMLARININ ARKASINDA HEP KOOPERATİFLERİMİZ OLDU

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) Genel Başkanı ve Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, konuşmasında esnaf ve sanatkarın önemine değindi. Akgül, ‘Bugün Yozgat’ımızda değerli başkanımız Rıfat Hisarcıklıoğlu’nu ağırlıyoruz. Birlikte önemli çalışmalar yaptığımız değerli bir arkadaşımız. Tabi TOBB’un gelişmesi, büyümesi biz küçük esnaf ve sanatkâra bağlıdır. Küçük esnaf ve sanatkârı ne kadar besler, ne kadar yükseltirsek TOBB’a eleman olacak. Onun için biz bakıyoruz, yetiştiriyoruz, büyütüyoruz ve Ticaret ve Sanayi Odalarına teslim ediyoruz. Bugün Türkiye’nin en ileri gelen gelişmiş işadamları Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kefalet Kooperatiflerimizden almış oldukları düşük faizli kredilerle bu büyüklüklere ulaşmışlardır. Onun için bugün küçük esnafımıza ve başarılı bir şekilde büyümeye devam ederek Ticaret Odasına güç veren esnafımıza teşekkür ediyorum’ diye konuştu.

 

SORGUN PARLAYAN YILDIZ

 

Sorgun’a özel parantez açan Akgül, ‘Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Yozgat ve ilçelerimizde de TESKOMB olarak önemli çalışmalarımız var. Bugün Sorgun’da da önemli bir merkezi açıyoruz. Sorgun’da esnaf potansiyelinin en yüksek olduğu yerlerin başında geliyor. Sorgun Esnaf ve Sanatkârları Kredi Kefalet Kooperatifimiz Sorgun içerisinde yılda 200 milyon hacimle esnaf ve sanatkârı küçük faiz oranlarıyla desteklemeye devam etmektedir. Bu konuda Sorgun Yozgat’ta birinci Türkiye’de ise ilk 10 kooperatif arasında yer bulmuştur. İşte bu başarı grafiği sayesinde Ticaret Odası gelişmiştir’ şeklinde konuştu.

 

SİZ YETİŞTİRİN BİZDE GÜÇLÜ OLALIM

 

Yozgat’ın yerlatı ve yer üstü kaynaklar açısında oldukça zengin olduğunu ifade eden TOBB Genel Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ise, ‘TESKOMB’un başarısı bizleri güçlü kılıyor. Siz yetiştirin bizlerde güçlü olalım’ diyerek karşılık verdi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: İki, STK, Temsilcisinden, Sorgun'da, Önemli, Mesaj,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5