Haber Detayı
07 Nisan 2016 - Perşembe 16:16 Bu haber 736 kez okundu
 
İç Anadolu Basınının Kalbi Yozgat'ta Atacak
Duayen gazeteci Nazmi Bilgin, TGK Genel Başkan Vekili Özsoy, İGF başkanı Alemdar ve Basın İlan Kurumu temsilcilerinden Arslan ve Erzen’in katılacağı toplantıda yerel basının sorunları masaya yatırılacak.
Gündem Haberi


Anadolu Basınının sorunlarının enine-boyuna tartışılacağı İç Anadolu yerel medya toplantısı,  İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Yozgat Gazeteciler Cemiyeti’nin işbirliği ile  9 Nisan cumartesi günü saat 09:30’da Yozgat’ta düzenlenecek. Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı ,”Orta Anadolu basınının kalbi 9 Nisanda Yozgat’ta atacak. Çözüm bekleyen bütün sorunlarımızı değerli meslektaşlarımızla paylaşacağız “dedi. Galata Çamlık otelinde düzenlenecek toplantıya Türk basının duayen ismi TGK kurucu başkanlarından ve Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Başkanı Nazmi Bilgin, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu genel başkan vekili ve Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu başkanı Feridun Fazıl Özsoy, İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu genel başkanı Adem Alemdar, Basın İlan Kurumu yönetim kurulu üyesi Mustafa Arslan ve Basın İlan Kurumu genel kurul üyesi Şevket Erzen konuşmacı olarak katılacak.

 

Toplantı proğramına  ilişkin ayrıntılı bir açıklama yapan Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı Ömer Ertuğrul, Yozgat’ta  bölgesel anlamda  ilk kez düzenlenecek  toplantıda meslek içi sorunlarını ele alınıp değerlendirileceğini söyledi. İç Anadolu yerel medya toplantısına İGF’na üye İç Anadolu’daki Gazeteciler Cemiyetleri başkanlarının yanı sıra Yozgat merkez ve ilçelerdeki gazete sahipleri ile medya çalışanlarının davetli olduğunu belirten YGC Başkan Yardımcısı Ömer Ertuğrul, “Yozgatlı meslektaşlarımızın Orta Anadolu gazetecileri ile buluşacağı bu toplantıda yerel basının en önemli sorunları masaya yatırılarak çözüm alternatifleri aranacak. Meslektaşlarımızın sorunlarla ilgili soruları da oturum yöneticileri ve konuşmacılar tarafından yanıtlanacak” dedi.

 

Ertuğrul, toplantı nedeniyle Yozgat’a çevre il ve ilçelerden gelecek gazetecilere 9 Nisan cumartesi günü de şehrin tanıtımıyla ilgili  özel bir program düzenlendiğini ifade ederek, “Kentin tanıtımı amacıyla otobüsle şehir turu yapacağımız  konuk meslektaşlarımızı önce Şahin tepesine götüreceğiz. Konuklarımızı daha sonra Yozgat müzesi, Çapanoğlu Büyük Camii, Fatih Camii, Hayri İnal Konağı ve Bilal Şahin külliyesini gezdireceğiz. Yozgat Gazeteciler Cemiyeti olarak meslektaşlarımızı en iyi şekilde ağırlamaya çalışacağız” diye konuştu.

 

YGC İl Başkan Yardımcısı Ertuğrul Toplantıya Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi hemşehrimiz Ömer Şahin’in de konuk olarak izleyeceğini belirterek çevre illerden Yozgata gelip yerel medya programına katılacak cemiyet yöneticisi konuk gazetecilerin isimlerini şöyle açıkladı:“Adem Alemdar ve Lokman Koyuncuoğlu –Konya, Ali Südeman-Aksaray, Ali Oruç-Ankara yön.krl.üyesi, Özgün Hantar ve Ethem Yenigürbüz-Çankırı, Şevket Gürbüz-Çorum, Hüseyin Oğuz-Karaman, Mehmet Emin Turpcu-Kırşehir, Cengiz Selci-Kırıkkale, Üstün Tuncer –Kayseri, Alpaslan Başaran-Niğde, İsmet Ünver –Bor, Osman Koca-Nevşehir ve Fikret Ünsal- Sivas”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: İç, Anadolu, Basınının, Kalbi, Yozgat'ta, Atacak,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5