Haber Detayı
10 Mayıs 2020 - Pazar 23:13 Bu haber 206 kez okundu
 
Huzurevlerine anneler günü ve bayramda ziyaretçi kabul edilmeyecek
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli “Anneler Günü ve Ramazan Bayramında iilimiz genelindeki resmi ve özel huzurevleri ve Engelli Bakım Merkezlerine ziyaretçi ile çiçek ve hediye kabul edilmeyecektir. dedi.
Gündem Haberi


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli “Anneler Günü ve Ramazan Bayramında iilimiz genelindeki resmi ve özel huzurevleri ve Engelli Bakım Merkezlerine ziyaretçi ile çiçek ve hediye kabul edilmeyecektir. dedi.

 

Yozgat’ta Anneler Günü ve Ramazan Bayramında il genelindeki resmi ve özel huzurevleri ve Engelli Bakım Merkezlerine ziyaretçi ile çiçek ve hediye kabul edilmeyecek.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, COVID-19 salgını nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye de gönderilmemesini istedi.

 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak huzurevleri, yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile engellilerin kaldığı bakım merkezlerinde, COVID-19 salgını sürecinde, yaşlılarımızın ve engellilerimizin sağlığını korumak için sıkı önlemler uygulamaktayız.

 

Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir. Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

 

Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

 

Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; “Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak”

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Huzurevi, Abdullah Neşeli, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5