Haber Detayı
23 Aralık 2015 - Çarşamba 08:58 Bu haber 1098 kez okundu
 
Huzur Toplantısı
Muhtarlarımızın mahallelerinde güvenlikle alakalı olarak gördükleri sorunları, yaşadıkları sıkıntıları bize aktarmalarını, yaşanan sorunları birlikte çözüme kavuşturmak istiyoruz diyen Yozgat İl emniyet Müdürü Saim Akpınar, “Vatandaşlarımızın desteği ile güvenlik güçleri daha başarılı olacaklardır” diye söyledi.
Asayiş Haberi


Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, mahalle muhtarlarıyla “Huzur toplantısı” düzenledi.

Yozgat’ın mevcut huzur ortamını korumak, yaşanılan sorunlara çözüm üretmek için İl Emniyet Müdürlüğü mahalle muhtarlarının da katılımı ile ‘Huzur Toplantısı’ düzenlendi. Asayiş sorunlarının, madde bağımlılığı konuların ele alındığı toplantıda ailelere büyük sorumluluk yükleyen İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, “Bu toplantıda muhtarlarımızın mahallelerinde güvenlikle alakalı olarak gördükleri sorunları, yaşadıkları sıkıntıları bize aktarmalarını, yaşanan sorunları birlikte çözüme kavuşturmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın desteği ile güvenlik güçleri daha başarılı olacaklardır” dedi.

Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, mahalle muhtarlarıyla “Huzur toplantısı” düzenledi.

EMNİYET MUHTARLARI AĞIRLADI

Yozgat Polis Evinde düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, emniyet şube müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Yozgat İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, zaman zaman bu tür toplantıları yaptıklarını belirterek, amaçlarının daha huzurlu bir şehir oluşturmak istediklerini söyledi. Yozgat’ın huzur kent olduğunu dile getiren Emniyet Müdür Akpınar, “Bu toplantıda muhtarlarımızın mahallelerinde güvenlikle alakalı olarak gördükleri sorunları, yaşadıkları sıkıntıları bize aktarmalarını, yaşanan sorunları birlikte çözüme kavuşturmak istiyoruz. Vatandaşlarımızın desteği ile güvenlik güçleri daha başarılı olacaklardır” dedi.

Mahalle muhtarları özellikle kullanılmayan metruk binalarda madde bağımlılarından sıkıntı yaşandığını ve bunun çözümlenmesi gerektiğini söyledi. Emniyet Müdürü Akpınar, Kullanılmayan binalarla alakalı olarak belediye ile ortak çalışma yürüttüklerini bu tür bazı binaların yıkıldığını belirterek, “Ancak mülkiyet hakkından dolayı her metruk binayı yıkamıyorsunuz, sahipleri karşı çıkabiliyor” dedi.

UYUŞTURUCUDA AİLELERE SORUMLULUK DÜŞÜYOR

Uyuşturucu madde bağımlılarıyla mücadele konusunda anne babaların başta olmak üzere bütün kurum ve STK’ların ortak hareket etmesi gerektiğini vurgulayan Akpınar, “Öncelikle anne babalar çocuklarına sahip çıkacaklar. Uyuşturucu bağımlısı gençlerin tedavisi için ilimizde AMETEM kuruldu. Fakat bunu uyuşturucu bağımlısının istemesi gerekmektedir. Anne babası veya emniyetin istemesi değil, bağımlı şahsın istemesi gerekiyor. Artık uyuşturucu bağımlısı insanlarımız, il dışına gitmeden Yozgat’ta tedavi olabilecekler. Bunun yanında Narkotim’in kurulmasıyla birlikte uyuşturucu ile mücadelede büyük başarılar elde edilmektedir” diye konuştu.

Daha sona muhtarlar tek tek söz alarak mahalleleriyle ilgili sorunlarını dile getirdi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Huzur, Toplantısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5