Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 03:06 Bu haber 127 kez okundu
 
Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin'den Araştırma Hastanesine Sedye Bğışı
Hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne 6 adet ameliyat sedyesi bağışında bulundu.
Gündem Haberi


Hayırsever iş insanı Bilal Şahin, Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne 6 adet ameliyat sedyesi bağışında bulundu.

 

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Seray Aslan Bayhan ve Dr. Öğr. Üyesi Yunus Hacımusalar katılımıyla iş insanı Bilal Şahin tarafından bağışlanan ameliyathane sedyeleri teslim alındı.

 

Yozgat’a ve Bozok Üniversitesine değer katan hayırsever iş insanı Bilal Şahin’e teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ; “Araştırma Hastanemiz sadece COVİD-19 Koronavirüs, salgını ile mücadelede değil hem hastalarımıza şifa olmak için hem de eğitim-öğretimle geleceğimizin doktorlarını yetiştirmek üzere son derece özverili bir şekilde çalışmaktadır.

 

Bu çerçevede hastanemizi yakinen takip eden Bilal Şahin beyefendi hastanemizin ihtiyaç duyduğu ekipmanların teminini sağlayarak önemli katkılar sunmaktadır.  Daha önce hastanemizde kurmayı planladığımız diyaliz merkezine başlangıç yaparak 5 diyaliz ünitesi bağışta bulundu. Yine COVİD-19 Korona virüsü salgını ile mücadelede el ve yüzey dezenfektan malzemeleri ile COVID-19 tanısı konulan hastaları nakletmek üzere kullanılan koruyucu izolasyon sedyesi bağışında bulundu. Bugün de hastanemize 6 adet ameliyat sedyesi bağışladı. Yalnızca Araştırma Hastanesi’ne değil, Yerköy, Şefaatli ve Sorgun hastanelerine de sedye bağışında bulunan Bilal Şahin beyefendi, bir iş insanı olmanın ötesinde şehrinin, memleketin derdi ile dertlenen bir gönül adamıdır.” ifadelerini kullandı.

İş insanı Bilal Şahin sayesinde Batı kampüsünde yer alan eksiklikleri giderme ve Batı kampüsünü zenginleştirme imkânı bulduklarını belirten Rektör Prof. Dr. Karadağ, “Kampüsümüzü ikiye bölen yolun batı kısmında ciddi bir güvenlik zafiyeti vardı. Bilal Şahin Bey, buraya kendisine yakışır bir şekilde yaptırdığı giriş kapısıyla üniversitemize ciddi bir katkı sağladı. Üniversitemiz Senatosu kararı ile de kampüsün bütünlüğünü sağlamak üzere Yozgat Bozok Üniversitesi’ni Erdoğan Akdağ Doğu Kampüsü ve Bilal Şahin Batı Kampüsü olarak ikiye ayırmış olduk. Yine Bilal Bey’in katkıları ile hastanemizin hemen yanındaki alana içinde alışveriş merkezinin bulunduğu bir külliye yapılacak. Aynı zamanda doktorlarımızın kalabileceği bir misafirhane yapımı da planlama aşamasında. Bilal Şahin beyefendi, Üniversite hastanemizin şehre katkılarının ve öneminin farkında, sağ olsun her ihtiyacımızda bizimle beraber. Kendisine bu kıymetli bağışından dolayı tekrar huzurlarınızda çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.

 

 

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Bilal Şahin, Bağış, Bozok Üniversitesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5