Haber Detayı
15 Şubat 2016 - Pazartesi 23:19 Bu haber 905 kez okundu
 
Hastayla Doğru İletişim
Yozgat’ın Sorgun İlçe Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarına Psikolog Şule Kara tarafından Hastayla Doğru İletişim Teknikleri Eğitimi verildi.
Sağlık Haberi


Eğitimde iletişimin günümüzdeki hasta ve çalışan memnuniyetindeki önemi, iletişim becerileri, iletişimde yapılan kazalar, hastayla doğru iletişim becerileri anlatıldı.

 

Psikolog Şule Kara; iletişimin sağlık alanında önemi tartışılmaz bir gerçek olduğunu vurgularken, şunları söyledi; “ İletişim bir yetenek değil, sonradan öğrenilebilen bir beceridir. Sağlık çalışanlarımıza iletişim beceri eğitimlerimizi belirli periyotlarla vermemizin nedeni de var olan iletişim becerimizi daha da kuvvetlendirmektir” dedi.

 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca’nın yaptığı açıklamada ise; “ Sağlık alanında hasta, çalışan memnuniyeti bizim ilk hedeflerimiz arasındadır. Hasta ve çalışan arasında iletişimin sağlıklı olması için biz sağlık çalışanlarına büyük bir pay düşmektedir. Kurum olarak iletişim becerilerimizin gelişmesi için çalışanlarımıza iletişim eğitimi vermekteyiz “ dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Hastayla, Doğru, İletişim,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5