Haber Detayı
24 Mayıs 2016 - Salı 10:27 Bu haber 1555 kez okundu
 
Hastanelere Döner Sermaye Eğitimi
Yozgat İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı sağlık tesislerinde idari-mali işler müdürlerine, “Merkezi Yönetim Harcama Belgeleri Yönetmeliği Eğitimi” sağlık müdürlüğü eğitim salonunda, kamu hastaneler birliği döner sermaye muhasebe yetkilisi Özer Şişman tarafından verildi.
Gündem Haberi


Eğitimde; satın alma uygulamaları, gerekli evrakların nasıl düzenlenmesi gerektiği,sağlık tesislerinde bir standart oluşturmak amacıyla verilen eğitimde ayrıca; kamu idarelerinin ilgili mevzuatları çerçevesinde yapacakları harcamalarında ödeme belgesine bağlanacak  kanıtlayıcı belgeler ve ödeme şekilleri gibi bir çok satın alma konusunda bilgi verildi. 
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. İsmail Kurca; “ Kamu kurumlarında yapılan her işlemi belgelendirmek zorundayız. Bakanlığımızın oluşturduğu ve güncellediği belgeleri eksiksiz, zamanında doldurarak imzalamız gerekmektedir. Sağlık tesislerimizde her alanda olduğu gibi mali alanda da standarı oluşturmak adına güncellenen yöenetmelik ve bu doğrultuda gerekli belgelerin işleyişi hakkında idari-mali müdürlerimize eğitim vermekteyiz. 
Hastaneler kar gütmeyen kurumlardır. Geliriniz giderini karşılamalı bu nedenle aldığımız bütün gerekli malzeme, kazançlarımız ve harcalamalarımızı sıkı bir şekilde takip etmek zorundayız” dedi. 

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Hastanelere, Döner, Sermaye, Eğitimi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5