Haber Detayı
11 Şubat 2016 - Perşembe 11:57 Bu haber 957 kez okundu
 
Hastanelerde Vatandaşa Sosyal İmkânlar Sunuluyor
Yozgat Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı merkez ve ilçe hastanelerinde hastaların morallerini yükseltmek için sosyal alanlara yer veriliyor. Hastane içerisinde çocuk oyun alanı, kütüphane ve satranç oyun alanları yer alıyor.
Sağlık Haberi


Akdağmadeni Devlet Hastanesi Çocuk Oyun Alanı Akdağmadeni Devlet Hastane içerisnde, çocuk polikliniği katında çocuklar için oluşturulan oyun alanı, çocukların muayene öncesi oyun oynayarak, morallerini yükseltiyor. Akdağmadeni Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Peyami Duman yaptığı açıklamada; oyun parkında tahterevalli, salıncak, oyuncak ev ve puflar bulunduğunu, çocukların hastalıkları birbirine geçirmemeleri için sağlıklı şartlar altında günlük oyun alanının bakımını ve temizliğini yaptırdıklarını, çocuklara moral olduğunu söyledi. Yerköy Devlet Hastanesinde Kütüphane Konya Kitap Okuyor Platformu ile ‘Kardeş Kütüphane’ projesi protokolü ile Yerköy Devlet Hastanesinde kurulan kütüphane, hastanede gerek poliklinik sırası bekleye, gerekse yatan hastaların ve refakatçilerinin boş geçen zamanlarını kitap okuyarak değerlendirmelerine olanak sağlıyor. Sarıkaya Devlet Hastanesinde Satranç Oyun Alanı ve Kitaplık Sarıkaya Devlet Hastanesinde ise muayene için bekleyen hastalara satranç oyun alanları ve kitap okuyabilmeleri için kitaplık oluşturuldu. Hastalar sıra beklerken vakit geçirebilecekleri, karşılıklı sohbet edebilecekleri satranç oyun alanı ise hastalar tarafından beğeni kazanmış durumda. Sosyal Projelere Yer Verilecek Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. İsmail Kurca yaptığı açıklamada; . “Hedefimiz etkin, verimli, kaliteli sağlık hizmeti sunmak, bedenen ve ruhen sağlıklı toplumlar için çalışmaktır. Sağlık sadece bedenin değil, ruhunda iyi olma halidir. Bizler bu hedef doğrultusunda hastanelerimizde hastalarımız için daha fazla sosyal alan oluşturmaya, sosyal projelere yer vermeye çalışacağız” dedi

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Hastanelerde, Vatandaşa, Sosyal, İmkânlar, Sunuluyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5