Haber Detayı
20 Temmuz 2020 - Pazartesi 02:53 Bu haber 128 kez okundu
 
Hafızlara belgeleri verildi
Yozgat Bilal Şahin Külliyesi’nde hafızlıklarını başarı ile tamamlayan öğrenci ve öğreticilere belgeleri takdim edildi.
Eğitim Haberi


Yozgat Bilal Şahin Külliyesi’nde hafızlıklarını başarı ile tamamlayan öğrenci ve öğreticilere belgeleri takdim edildi.

 

Programa Belediye Başkanı Celal Köse, iş Adamı Bilal Şahin, Alay Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Ağır Ceza Reisi Arif Hamdi Sazak, Polis Okulu Müdürü Zafer Kişi, İl Müftüsü Salih Sezik, müftü yardımcıları, Kuran Kursu öğreticileri ve hafızlar katıldı.

 

Programın açılışında konuşan İl Müftüsü Salih Sezik, “Sevgili çocuklar. Sizler Kuran’ı Kerime talebe oldunuz. Sizler belki bir günümüzün Hz. Aişesi, Mushab bin Umeyr’i olacaksınız. Sizler beklentimiz çok büyük. Bir gönül ehli diyor ki, 21 tane hafızımızı karşımızda bulduğumuz zaman Allah’ımıza binlerce kez şükür olsun. Yozgat’ta da artık bundan sonra kurumsal olarak hep hafız çıkacaktır” dedi.

 

Hafızlıklarını tamamlayanlara teşekkür eden Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Yozgat’ta 5 yıldızlı otel konforunda Kur’an kurslarımız var. Bunlardan bir tanesi de baba dostum Bilal Şahin Bey’in yapmış olduğu yer. Kendilerine Yozgat’ımıza böyle bir yeri kazandırdığı için teşekkür ediyorum.  Allah böyle hayır işleyenlerden razı olsun ve sayılarını artırsın” ifadelerine yer verdi. Köse, Yozgat Belediyesi olarak Kur’an öğretenlerin her zaman yanında olacaklarını da sözlerine ekledi.

 

Hayırsever iş insanı Bilal Şahin de, Kur’an öğrenenleri görmenin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. “Allah’a ne kadar şükretsem azdır” diyen Şahin, şunları kaydetti; “Böyle hafızlarımızı görmek beni aşırı derecede mutlu etti. Müftümüze, personel çalışanlarımıza, hafızları yetiştirenlere, onların anne babalarına teşekkür ederim. Sizleri buraya kadar gönderip hak Teâlâ’nın kelamını öğretip halka hizmet ettirmek için sizlerde buralara yetişip geldiniz. Hepinize teşekkür ederim. İlk defa Yozgat’tan 4 tane hafız çıktı. Bilal Şahin Hafız Kuran kursundan çıktı. Bundan öncekiler hormonlu hafızdı. 20 mezun oldu hiçbirinin aslı arası yok. Ne tür ihtiyaçlarınız varsa karşılamaya hazırım. Hepinizi selamlıyorum. Allah hayırlı ilimler getirsin.”

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: hafız, Bilal Şahin Külliyesi, Yozgat Müftüsü, Salih Sezik,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5